IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Nutiseadmetel põhinevad keskkonnad.

11.12.2018 19:33 by Maarja K

Seekordne ülesanne oli sis kas teha valmis rkenduste kasutamisel põhinev õpilugu või katsetada ühte nutirakendust Nutirakenduste rattalt.

Praegu olen ma klassiõpetaja ja ka võõrkeele õpetaja. Lisaks annan ka sellel aastal  esimest korda nutikate ringi. Üha rohkem avastan ma ennast kasutamas uusi äppe ja keskkondi. Kuna mulle meeldib katsetada, siis tahan, et ka lapsed saaksid selle kogemuse.

Hakkasin otsima Nutirakenduste rattalt hoopis sellise pilguga äppe, mida ma pole kasutanud ja mis  nn “kõhutunde” järgi tundusid huvitavad. 

Sticky notes- Pole ma siiani vajanud virtuaalseid memolehti.Nüüd ei kujuta ette,kuidas ma ilma nendeta elada sain. Registreerida pole vaja, väga lihtne kasutada ja igati kasutajasõbralik.

Kuna sellel aastal läksin ka ülikooli ja selle tõttu sai soetatud uus sülearvuti,mis on seotud   One Note iga ,st et olen unustanud Dropboxi kasutamise,kuna see on palju mugavam ja oma  dokumentidele pääsen ka hõlpsasti mujalt ligi.Tingimuseks on muidugi see,et dokument peab olema mul OneNote salvestatud. Nii mugav see ka pole,et pääseksin otse oma arvutisse, tõenäoliselt poleks see ka sugugi turvaline. Kasutan seda küll ainult personaalselt,õpilastele ei  ole veel jaganud faile.
Proovisin ka Lightboti-http://lightbot.com/flash.html


See juba selline mäng,mida saaks ka õpilastega proovida. Mäng ei vaja registeerimist. Selle mängu miinuseks on, et arvutis nõuab ta Flashi. Hea mõtlema panemise mäng.
Olen viimasel ajal üha aktiivsem nutiseadmete kasutaja. Väldin pigem väikeseid ekraane st nutitelefone ja kasutan selle asemel tahvelarvuteid või siis lauaarvuteid.
Otsin ka ise pidevalt uusi rakendusi juurde, mida kasutada ja  avastada koos õpilastega. Tean,et lapsed tahavad kogu aeg oma dopamiini kogust kätte saada ja käesoleval ajal on seda  lihtsam hankida nutitelefonist. Ka multifilme püüame vaadata  suurelt ekraanilt, et vältida nutisukeldumist telefoni. 


Mõistan,et lapsed tahavad kasutada nutiseadmeid, aga see peaks toimuma eesmärgipäraselt ja teadlikult. Või siis varjatult õppimise eesmärgiga-tihtipeale tuleb õpilastele seletada,mida nad selle äpiga tegid või õppisid.


See Nutirakenduste ratas on hea asi.Muidugi ei sisalda see kõiki äppe.Kuid algus on seegi.See ratas võiks olla interaktiivne selles mõttes,et saaks sinna lisada juurde või siis muut moodi oma kooli jaoks kohandada. Võimalus võiks olla teha oma kooli Nutirakenduste ratas, keskendudes nendele äppidele, mida koolis tegelikult kasutakse ja lisades ja uuendades seda ratast.


Selle tööülesande  link.


 

https://koolihoolik.wordpress.com/2018/12/11/nutiseadmetel-pohinevad-keskkonnad/

0 comments:

Post a comment