IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpihaldussüsteemid

01.12.2018 8:57 by Riina L

Kolmandaks ülesandeks oli katsetada ühte õpihaldusssüsteemi.


TEBO3


Valisin mõtlemata TEBO õpiveebi, sest selle haldamine on lihtne ja olen selles keskkonnas varem töötanud. Antud õpikeskkond vajab kasutajakontot.

Kõigepealt valin ained, mida õpetan ja klassid, kellele õpetan. Saan anda lastele juurdepääsuks koodi ja valida 3 valiku seast grupi liigi – kas salajane suletud grupp, salajane avatud grupp või siis avalik grupp.


Esimesel võimalusel esitavad õpilased mulle kirja teel ligipääsuks taotluse, kus mina otsustan kas aktsepteerin või mitte.


Teisel võimalusel saan anda lastele koodi või saata meilile, millega nad saavad liituda.


Kolmas variant on see, et minu loodud kursusega saavad kõik minu koolist liituda.


Suurimaks plussiks selle keskkonna juures on see, et võimalus on teha teste ja kontrolltöid, mis hindab automaatselt. See kergendab õpetaja tööd.


TEBO2


Kuid miinuseks on see, et interaktiivseid teste ja kontrolltöid saab koostada ainult 3 tk. Premium paketis saab jagada ja kasutada teiste materjali piiramatult, samuti saab piiramatult koostada ka teste ja kontrolltöid. Ja kui koolipaketiga liituda, siis on mul samad õigused, mis Premium-paketis. Miinuseks on ehk ka see, et kui tunnis soovin neid materjale kasutada, siis vajalik on õpilastel interneti kasutamise võimalus. Tihti tuleb kasutada enda andmesidet, mitte aga kooli oma, sest viimane on ülekoormatud ja tegevused muutuvad aeglaseks.


TEBO1


Plussiks on ka see, et materjalide otsimine on kergesti tehtav. Saad materjali otsida erinevate metaandmetega (nimetusega, video, tekst, märksõnad).  Teiste õpetajate materjale saad endale sobivaks teha ja siis jagada õpilastega. Materjale jagades on näha algse autori nimi ja ka lisandub nimi, kes lisaks täiendas seda materjali.


Ma ei teagi, kas lugeda seda heaks või halvaks, aga see keskkond on üks õpetajale väikese lisaraha teenimise võimalus. Tuleb laadida siia rohkem kui 10 tööd ja siis hakkab lisaraha tulema. Olen oma tutvusringkonnas kuulnud, et seda võimalust kasutatakse, et hoida end premium tasemel (siis ju rohkem võimalusi). Mina selle mõttega ei liitunud, vaid pigem eesmärgiga leida uusi ja huvitavaid töid, millest eeskuju võtta ja oma lastele sobivaks muuta.

https://riinaleppmaa.wordpress.com/2018/12/01/opihaldussusteemid/

0 comments:

Post a comment