IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Nutirakenduse katsetamine

30.11.2018 1:50 by Miina P

Uurides nutirakenduste ratta androidversiooni, leidsin, et mitmeid seal ära toodud rakendusi ma tegelikult juba kasutan (Facebook, Google, Google Maps, Messenger, You Tube, Kahoot!, Adobe Reader). Valisin katsetamiseks kaks rakendust, mida veel kasutanud polnud.


https://haridustehnoloogia.edublogs.org/files/2018/10/PW_EST_V5.0_AndroidFinal-2-13snj1o-1rtgv4z.pdf


Oma töös lasteaiaõpetajana kasutan üsna palju erinevaid fotokollaažide kujundamise rakendusi oma õppetegevuste dokumenteerimiseks ja vanematele edastamiseks. Seekord katsetasin rakendust Pic Collage – Christmas Photo Editor & Card Maker.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cardinalblue.piccollage.google


Rakendust on lihtne ja mugav kasutada ja sobib minu arvates väga hästi koolis õpilastega kasutamiseks. Lasteaia puhul on sellega väga mugav näiteks lapsi kaasates luua laste fotodest (või laste endi poolt pildistatud fotodest) lihtsaid pühadekaarte, mida vanematele saata. Võimalik on valida mitmete kaardipõhjade vahel. Kollaaži tegemiseks saab valida samuti erinevaid taustu. Esialgu pakub selle rakenduse kasutamine huvi, kuid mingil hetkel võivad kohati piiratud võimalused huvi vähendada. 6-7 aastaste laste rühmas saaks seda rakendust edukalt kasutada erinevate teemade kinnistamiseks.


collage-2018-11-27-06_10_20collage-2018-11-27-06_08_19


 


Programmeerimise huvilisena köitis minu tähelepanu rakendus Lightbot: Code Hour.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightbot.lightbothoc


Rakendus on minu arvates väga sobilik lastele programmeerimise tutvustamiseks ja harjutamiseks ning ilmselt saab seda kasutada juba 6–7 aastaste rühmas. Rakendus kujutab endast loogilist mõtlemist arendavat mängu, mis tutvustab samm-sammult programmeerimise põhitõdesid. Laps saab lahendada probleeme, liikudes lihtsamatelt tasemetelt keerukamatele. Antud versioon sisaldab 20. taset. Ka endas tekitas mäng hasarti ning leian, et see rakendus on programmeerimisega esmatutvuse tegemiseks väga hea valik.


Üldiselt ei kujuta enam enda nii tööalast kui isiklikku elu ilma nutiseadmeteta ette. Mis on tegelikult kummaline, sest alles mõnikümmend aastat tagasi oli pilt hoopis teine. Leian, et kui nutiseadmeid kasutada mõistlikult, siis on need rikastavateks lisavõimaluste pakkujateks. Lasteaiaõpetajana ei näe ma midagi halba selles, kui lasteaia vanemates rühmades õpetada lapsi nutiseadmeid mõistlikult  ja turvaliselt kasutama, tutvustades erinevaid võimalusi teadmiste hankimiseks ja oskuste arendamiseks. Täiskasvanul on selles, et aidata lapsel kujuneda ka seadmete kasutamisel tarbijast loojaks, määrav roll.

https://miinablogi.wordpress.com/2018/11/29/nutirakenduse-katsetamine/

0 comments:

Post a comment