IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Nutiseadmetel põhinevad õpikeskkonnad

29.11.2018 14:58 by Tatjana A

rat


Esiteks pean tunnistama et Maia Lusti magistritöö “Nutirakenduste ratta kohandamine Eesti oludele”  avaldas suurt muljet ja innustas viivitamatult valida mingi huvitava magistritöö teema ja hakata  töötama selle kallal. Mulle tundub, et Maia töö on väga mahukas ja, mis on kõige tähtsam, väga praktiline. Kõik nutirakendused on loogiliselt  grupeeritud mitme parameetri järgi.Katsetamiseks valisin Quizlet keskkonna. Paar aastat tagasi kasutasin seda keskkonda flash kaartide ja nendega seotud ülesandete  loomiseks, aga ei teadnud, et seda saab ka nutirakendusena kasutada.


Quizlet on veebipõhine keskkond sõnade ja mõistete õppimiseks ning teadmiste kinnitamiseks mistahes aines. Saab öelda, et see on hästi universaalne keskkond. Loodud ülesandeid võib kasutada erinevate ainete raames, iga vanuses õpilastele. Õpetaja võib luua ise või anda õpilastele endile loovülesanne – luua flashkaardid. Selleks saab kasutada nii arvutit, kui nutiseadmeid. Õppemetoodikas saab selliseid flashkaarte ja ülesandeid kasutada erinevatel õpimisetapidel. Keskkond on suures osas tasuta, tasuline on vaid piltide üleslaadimine arvutist (samas on saadaval lai  valik tasuta pilte internetist, mille otsing toimub Flickrist pildi pealkirja järgi).


Quizletis on töö alustamiseks vaja sisse logida või registreeruda. See on tavaline protseduur ja ei võta palju aega.


Õppematerjali loomiseks aitab Create nuppu klikkimist.


1


Järgmine samm – flashkaardi loomine, täpsemalt, sõnade sissekirjutamine. Loodud flashkaartide põhjal võib luua erinevat tüüpi ülesandeid.


2


Mulle väga meeldib Quizlet keskkond. Siiralt soovitan õpetajatele kasutada seda oma tundides.


Ülesanne

https://ivoppija.wordpress.com/2018/11/29/nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/

0 comments:

Post a comment