IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Nutiseadmetel põhinevad õpikeskkonnad

28.11.2018 19:34 by Katrin M

Nutirakenduste rattalt jäi mulle silma selline äpp nagu “Brainwell”. Laadisin rakenduse enda nutitelefoni. Rakendusse on võimalik sisse logida kas läbi olemasoleva facebooki konto või luua uus kasutaja konto. Konto loomine ei ole kohustuslik. Peale sisselogimist tervitab mind tervitustekst ja klikin nupule “Alustan” (Let’s begin).IMG_3706


Järgmisena on võimalik valida 6 erineva õppmistüübi lehe vahel ning nende all on omakorda veel kolm alammenüüd. Võimalik on treenida mälu, tähelepanu, kriitilist mõtlemist, keeli, visuaali ja probleemi lahendamist.


Clipboard


Valin esimese valiku ja siis selgub, et enne ei saa ma jätkata, kui olen ennast ikka kasutajaks registreerinud.  Registreerimiseks pean ma olema vähemalt 13. aastane olema. Edasi pean sisestama enda soo, haridustaseme ja eriala. Järgmisena pakub rakendus mulle 3 erinevat harjutust, pärast harjutuse tegemist saan ka tagasisidet kuidas mul läks võrreldes teiste samu ülesandeid lahendanud inimestega: IMG_3714


Hiljem jätkates teatab mulle rakendus, et kas ma soovin seda 7 päeva tasuta proovida ning edaspidi oleks kuumakse 10,49€. Seitsme päeva tasuta proovimiseks peab aga tegema tellimuse läbi App Store. See tähendab, et kui ma unustan selle tühistada, siis hakkavad nad minu arvelt automaatselt igakuiselt 10,49€ võtma. Minu arvates on 10,49€ kuus selle rakenduse eest liiga suur summa. Läksin ka App Store ja vaatasin, et rakenduse kirjelduses on hinnapoliitika juures kirjas $9,99 kuumaks mis minu arvutuste alusel ei ole 10,49€ vaid natukene alla 9€. Kasutajate kommentaaridest tuli ka välja, et  tegemist on lõpuks tasulise rakendusega.


Nutirattalt olid väga paljud äpid mulle juba tuttavad. Olen neid varasemalt kas kasutanud või need on mulle telefonis surfates silma jäänud. Nende seast mitmeid rakendusi kasutan kasutajamugavuse tõttu pigem veebilehitsejas. Järjest enam püüan minna seda teed, et kasutan enda nutiseadet vähem ning selle asemel näiteks loen rohkem raamatuid või teen hoopis sporti.


Nagu juba ka koolis kõlas, siis nutiratta üheks edasiseks arenduseks võiks olla, et rakenduse peale klikkides tuleks mul kohe selle äpiga seotud informatsioon, allalaadimise link ning ka kasutajate kommentaarid.


Ülesanne: https://opikeskkonnad.wordpress.com/2018/11/21/viimane-teema-nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/


 

https://magistrioppeajaveeb.wordpress.com/2018/11/28/nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/

0 comments:

Post a comment