IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Viies teema: nutiseadmetel põhinevad õpikeskkonnad

28.11.2018 19:41 by Ly T

Viimane teema õpikeskondade ja õpivõrgustike aines on seotud nutirakenduste ja nende kasutamisega. Ülesandeks oli katsetada ühte nutirakenduste rattal olevat rakendust. Pika mõtlemise peale otsustasin, et teen selle postituse kokkuvõtteks kirjelduse kahe keskkonna kasutamisest.


RAKENDUSTE KATSETAMINE


Plickers

Veebiaadress: https://www.plickers.com/


Plickers on testide läbiviimise keskkond, mis võimaldab küsimustiku loomist veebis. Seda keskkonda on kasutada hea seal, kus puuduvad võimalused nutiseadmete kasutamiseks. Plickers on hea keskkond koolis tundide rikastamiseks. Keskkonnas on lihtne orienteeruda ning iga ülesanne ja juhis on kenasti lahti seletatud.


On olemas rakendus Android ja iOS seadmetele. Nutiseade on vajalik ainult õpetajal. Õpilastele on vaja välja printida märgid (kaardid), mille abil saavad nad vastata, pöörates märgi õiget pidi. Moodustada saab küsimusi, millel on kuni neli vastusevarianti.


Plickersi abil saab kiiret tagasisidet suurelt õpilaste rühmalt nende teadmiste kohta nii, et nad ei pea olema arvutis ning et nende vastused saaksid koheselt ja automaatselt kontrollitud.


NB! Iga õpilane saab ühe kaardi. Kaardil on nurkade juures number, mis tähendab õpilase numbrit. Üleval oleval olev täht tähendab, seda millise vastuse variandi vastaja on valinud.


Olen aastatid tagasi loonud Plickersi kasutamise juhendi: https://docs.google.com/document/d/1FHtNYPY2YHS2O9bS6HjTkRn2XUiwHWedQ5CAj_vMrGo/edit?usp=sharing


Pilt rakenduse katsetamisest:Quiver

Veebiaadress: http://quivervision.com/


Olen oma õpilastega seda rakendust kasutanud. Varem oli selle nimetus ColAR Mix. Selle rakenduse abil saab luua 3D kujutisi etteantud piltidest. Rakenduse kasutamine on lihtne:  • ava internetis lehekülg: http://quivervision.com/

  • prindi sobiv pilt välja

  • värvi pilt

  • ava Quiver rakendus telefonis või tahvelarvutis

  • mängi – tee oma 2D pildist 3D kujutis


Video Quiver keskkonna kohta:Pilt Quiveri keskkonna katsetusest:


 


Mõned üldised mõtted nutirakenduste kasutamisest


Mina kasutan oma igapäeva töös väga mitmeid erinevaid nutirakendusi, mis olid olemas ka nutirakenduste ratta peal. 2.klass õpilastega kasutan robootika huviringis hetkel Scratch Jr programmi esimeste programmiribade loomiseks. Oma 4. klassi õpilastega kasutan Kahoot’ ja Padletit ning ka muid rakendusi. Eks rakenduste kasutamine sõltub eelkõige tunni teemast ja eesmärkidest. Ise olen kasutanud võõrkeelte õppimiseks Duolingo keskkonda. Nutirakenduste kasutamine on õppeeesmärgil vajalik, sest sellised keskkonnad muudavad õpilased aktiivsemaks ja nutirakenduste kaudu saab õpilasi suunata ka paremini koostööd tegema. Eelnevatel aastatel kasutasin õpilastega Loquizi rakendust orienteerumiseks. Lisaks on hea rakendus ka Actionbound, kuid kahjuks ei toimi see rakendus hästi vãlistingimustes.


Nutirakenduse rattal olevad rakendused on kõik õpilasi arendavad. Olenneid kasutanud ise ja ka oma kolleegidele õpetanud. Kuna nüüd oli loengus see ratas uuesti teemaks, siis tuletan need keskkonnad kõigepealt iseendale meelde ja siis õpetan ka kolleegidele. Mina soovitan õpilastega katsetada erinevaid rakendusi.


Oma eelmiste õpingute ajal (haridustehnoloogi eriala ümberõpe Tallinna ülikooli Haapsalu Kolledžis) tegin ma nimekirja koos juhistega meie kooli (Rapla Vesiroosi Kool – kuni septembrini oli kooli nimi Rapla Vesiroosi Gümnaasium) 60 kasutatavast rakendusest. https://lytorn.wordpress.com/2016/03/15/rapla-vesiroosi-gumnaasiumi-60-rakendust-appi/. Soovitan julgelt katsetada erinevaid rakendusi.


https://opikeskkonnad.wordpress.com/2018/11/21/viimane-teema-nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/#comments

https://lyitmagister.wordpress.com/2018/11/28/viies-teema-nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/

0 comments:

Post a comment