IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Neljas teema: personaalsed ja avatud õpikeskkonnad

26.11.2018 19:36 by Johanna A

Neljas teema: personaalsed ja avatud õpikeskkonnad


Valisin loetavaks materjaliks Dalsgaard, C. (2006) artikli “Social software: E-learning beyond learning management systems”.


Erinevad e-õpikeskkonnad sisaldavad endas arutelusid, foorumeid, vestlusi, failide jagamist, video vestlusi ja e-portfoolioid.(Dalsgaard, 2006)

Seoses artikliga tekkis mitmeid assotsiatsioonid enda eluga. Nii tööl kui koolis toimivad GoogleDocs dokumendid, kuhu rühma kuuluvad liikmed saavad lisada enda mõtteid ja näha samas ka teiste ideid. GoogleDocs dokumendi haldamisega on läinud kogu tegevus palju lihtsamaks. Pole vaja paberitega mööda maja ringi joosta, et leida “õige” inimene, kes informatsiooni kogub ja selle ühtseks tervikuks  muudab. Nt tööl koostatakse dokument, kuhu koondub kõik infotundidel räägitu ning tööülesanded, mida on vaja arutada ja lahendada järgmiseks kohtumiseks. 


Lisaks GoogleDocsile on hakanud suurt rolli mängima ka Facebook. Enamik infot jõuab erinevaid kanaleid mööda sinna. Lisaks info jagamisele ei ole Facebook enam pelgalt koht, kus jagada teavat enda kohta. Seal on moodustatud erinevate huvidega inimeste poolt grupid ning nendega liitudes saab jagada nii enda mõtteid kui ka saada inspiratsiooni teistelt.


Väga heaks õppimise kohaks on ka kaasõpilaste blogide jälgimine. Jälgides kaasõppijate blogisid saab erinevatest teemadest suurema pildi, kuna kõik inimesed näevad informatsiooni erinevate nurkade alt.


Seega ei ole sotsiaalmeedia enam pelgalt ajaviitmise koht, vaid ka koht kus õppida.


 


Minu õpikeskkonnad: 

https://johannaulikoolis.wordpress.com/2018/11/26/neljas-teema-personaalsed-ja-avatud-opikeskkonnad/

0 comments:

Post a comment