IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Nutiseadmetel põhinevad õpikeskkonnad

25.11.2018 21:59 by Laura R

Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud viies ülesanne.


Nutiseadmeid kasutatakse meie lasteaias üldiselt väljaspool robootikatunde vähe. Agaramad õpetajad kasutavad ühisürituste ühe osana seadmeid(orienteerumisel selfie tegemine, kindla teema fotografeerimine) kuid äppe siiani on kasutatud minimaalselt. Ise olen lastega kasutanud Voice Record äppi juttude ja animatsioonide tekstide salvestamiseks. Viimase kokkupanekuks on kasutatud ka Windows Movie Maker programmi. Laste osaks jäi ka otsida Youtubeist muusika oma animatsioonide juurde. Naljapäeval kasutasime ka Aging Booth äppi tegemaks meid vanemaks ning Endomondo äpiga käime jalutamas ning pärast uurime kaarti. Proovisime ka Noise Meter äppi, kuid lastele ei pakkunud antud võimalus huvi. Isadepäeva ürituse raames kasutasime ka Quiver äppi, mis peale pildi värvimist tekitab liitreaalsuse ning pildid ärkavad ellu.


Lasteaias on meil olemas Beebotid ja lapsed on nendega töötanud juba pea 2 aastat. Katsetanud oleme ka robootikatundides Beeboti mängu, mis lastele väga meeldis. rallirada oli laste suur lemmik.


Arvutis Blueboti äpp ei toiminud, küll aga saime selle tööle vähemalt nutitelefoniski. Katsetasime BlueBoti äppi küll ilma Blueboti endata, kuid lapsed tegid kohe loogilise järelduse, et äpp on sarnane mängule ja ühendamise osas lapsed viisid loogika kokku WeDo 2.0 komplektidega, kus nad samuti ühendavad Bluetoothiga ehituste “ajud”. Karta on, et nii mõnigi Blue-bot ilmub jõuluvana nimekirja.


Igatahes ka ilma Bluebotita saab äpist väga hea ülevaate. Sisenedes pakub äpp erinevaid matte, mida katsetada ning ka valikuid, kas Blueboti ga mängida Explore või Challenge modeis. Matte on võimalik ka ise teha ning neist siis foto teha äpi jaoks, kuid sellega on natuke vaja nuputada, kuna fotost lõigatakse ääred ära.


 


Esimeses saab programmeerida ühe sammu kaupa või sisestada terve ülesande jada korraga. Terve jada sisestamisel ei hakka Bluebot enne liikuma, kui on vajutatud GO nuppu.


Teises variandis luuakse teele erinevaid takistusi või antakse ette ülesanne jõuda punktist A-B. Laste meelest oli see lõbusam, kuid kui põhjaks valida tühi matt, siis silma järgi hinnata Blueboti samme oli nii mõnelegi keerukas.


Nutirattal on palju äppe, kuid neisse süvenemata on natuke keeruline leida just endale vajalikku, kuigi sektorite süsteem aitab kindlasti lähemale lahenduse leidmisele. Suurepärane on võimalus, et äpile klikkides avaneb kohe vastav link. Teades sellise ratta olemasolust usun, et õpetajad isegi kasutaksid seda, kui neil on vastavaid digitaalseid vahendeid ja oskusi. Kuid kindlasti vajaks ratas märksõnade süsteemi, mille abil leiaks otsitu kiiremini üles. Ratas ise tekitas huvi küll ja kohe läks ka katsetamiseks.


 

https://rebazeke.wordpress.com/2018/11/25/nutiseadmetel-pohinevad-opikeskkonnad/

0 comments:

Post a comment