IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Ühe nutirakenduse testimine. Duolingo

23.11.2018 14:28 by Piret R

Testisin nutirakenduste rattalt keeleõppe äppi Duolingo (iOs) ja jagan  oma muljeid ja tähelepanekuid.


Äpp on mõeldud keelte õppimiseks nagu ka pealkirjast võib eeldada ning algab endale eesmärgi seadmisega – mitu minutit päevas soovid keeleõppega tegeleda. Valikus on muljetavaldav kogus keeli: hispaania, prantsuse, saksa, hiina, havai, navajo, jaapani, korea, itaalia, portugali, hollandi, iiri, taani, rootsi, türgi, esperanto, norra, ukraina, vene, poola, wales’i, heebrea, vietnami, ungari, kreeka, suahhiili, rumeenia, tšehhi, hindi, indoneesia, klingoni (filmist Star Wars) ja high valyrian (Filmist Troonide mäng).


Keeleõppe aluskeeleks on inglise keel, s.t uue keele õppimiseks tuleb osata nii inglise keelt kui ka omandada uus keel. Mõnikord aga on õppimise käigus vaja teada grammatika aluseid ja selliselt võib selle äpiga keele selgeks õppimine olla natuke keeruline.


Äpi kujundus on lastepärane, seepärast ei saagi aru, kas sihtrühm peaks olema rohkem lapsed või täiskasvanud. Äpp töötab “elude” põhiselt, s.t kui oled piisavalt vigu teinud ja oma elud ära kulutanud, pead õppimise pooleli jätma. “Eludeks” on kalliskivid, mida saad teenida ülesannete lahendamisega. Õppimise käigus jagatakse midagi sarnast kui meie õpimärgid – kogukonna loomise, päeva saavutuste, järjest vigu tegemata-õppimise jmt eest. Saad rakenduses luua ka oma kogukonna, et siis koos oma tulemusi võrrelda. Keelt õppides saad valida fraaside, reisi, restorani ja pere kohaseid sõnu.


Testisin äppi endale tuttava saksa keelega, kus ma sain edasijõudnuna õppida ning hispaania keelega, millest ma ei tea ühtegi sõna ehk olin algaja.


Edasijõudnuna saksa keele õppimine algas minu taseme määramisega, mis oli kohutavalt pikk test </div><div id=https://magistriopepiret.wordpress.com/2018/11/23/uhe-nutirakenduse-testimine-duolingo/

0 comments:

Post a comment