IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpikeskkonna katsetamine

09.11.2018 15:01 by Janita R

Katsetasin keskkonda Khan Academy, mida olen ka ise kooli ajal õppimiseks kasutanud. Tegemist on tasuta keskkonnaga, mis toimib vabatahtlike ja annetuste pealt. Materjale loovad oma ala spetsialistid, kes tahavad toetada tasuta haridust kõigile. Keskkond on kättesaadav üle maailma ning olemas ka erinevates keeltes. Eesti keeles kahjuks seda hetkel pole, kui suuremad keelegrupid on esindatud.


Aja jooksul on nende kasutajamugavus aina paranenud ning sisu tootmine on neil väga hea. Algselt õpetajana registreerides laseb keskkond teha läbi väikese tuuri, mis juhendab, kuidas uut kursust teha saab. Seejärel saab juba ise kursust looma hakata.


Kursust looma hakates saab valida, mis teemadel või kooliastme kohta kursus olema peaks. Allapoole kerides saab valida ka nt “computer science”, “computer programming” ja veel paar valikut. Peamiselt tundub, et keskkonda saab kasutada eelkõige matemaatika jaoks.


Hiljem saab neid valikuid ka kursuse seadete alt muuta.


Kursust luues saab valida, kuidas õpilased kursusele ligi pääsevad:Mina valisin hetkel lingi abil ühinemise. Minu kursusega saab ühineda siit: https://www.khanacademy.org/join/V3W43BDX

Kursuse kood: V3W43BDX


Peale kursuse loomist saab hakata valima, mis ülesandeid ja teemasid täpsemalt kursuse sisse panna. Ühest menüüst saab valida kooliastme ning nende sisu ka eelvaadata.


Teemade läbimisel saab õpilane vaadata videot, kirjutada foorumisse kommentaare ning teha ka harjutusteste. Näidet ülesannete lahendamisest saab vaadata siit: http://nimb.ws/lxyS0C


Kui kursus on käimas näeb õpetaja vaade välja järgmine:


Erinevatest tabidest saab vaadata järgmiseid asju:  • Content – saab muuta ja valida, millest kursus koosneb.

  • Assignments – kui kursusel osalejatele on määratud ülesanded saab sealt näha nimekirja antud ülesannetest. Kõigile osalejatele saab anda samad ülesanded või teha ka valiku, et igale osalejale ilmuvad erinevad harjutusülesanded.

  • Progress – kui õpilased läbivad teste, siis toimub automaatne hindamine, et kui palju nad teatud oskusest omandanud on. Progressi all saabki näha, kus maal mingi osaline oma oskustega on.

  • Activity – tegevuste logi.

  • Projects – õpilased saavad luua enda erinevaid projekte. Näiteks kirjutada jupi koodi näidiseks.

  • Roster – osalejate nimekiri.

  • Settings – saab muuta kursuse seadeid, sh kursuse ulatust kooliastmete või teemade suhtes.


Kasutatud allikad


Ülesanne https://opikeskkonnad.wordpress.com/2018/10/23/kolmas-teema-opihaldussusteemid/


Keskkond https://www.khanacademy.org/

https://magistriteemad.wordpress.com/2018/11/09/opikeskkonna-katsetamine/

1 comments:

katrinm to Janita R

14.11.2018 10:44

Tundub päris huvitav keskkond ja teemade valik on päris lai. Aitäh! Lisasin selle enda bookmarkitesse.


LikeLike

Post a comment