IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpihaldussüsteem – Google Classroom

02.11.2018 21:42 by Katrin M

Ma võtsin keskkonnana katsetamiseks Google Classroom’i. Uut kasutajakontot süsteemi eraldi tegema ei pidanud ja sain enda Gmaili kontoga sisselogitud. Google Classroom on Google poolt loodud õpihaldussüsteem, mis võimaldab õpetajal hallata kursuseid, jagada materjale, teha kodutöid ning anda tagasisidet õpilastele. Lisaks on lihtsasti integreeritav teiste Google toodetega, nagu näiteks Calendar, Drive ja Gmail.


Keskkonna administreerimine tundub  suhteliselt lihtne ja loogiline. Kursuse loomine oli tehtud väga intuitiivseks. Lisaks on keskkond tasuta, ning õppurite kutsumine tehtud lihtsaks.


Screenshot at Nov 02 21-36-16  1. Stream– See on keskkonna avakuva koos ülevaatega ülesannetest. Lisaks jookseb sinna kokku kogu kursuse voog ja osalejate tegevused;

  2. Kursuse avalehelt valides Classwork saab lisada erinevaid ülesandeid, teateid ja materjale:Screenshot at Nov 02 21-45-18Samas saab sealt ülevaate eelpool nimetatust;

  3. People – Annab võimaluse administeerida õpilasi ja õpetajaid. Kutsuda kursusega liituma, see muidugi eeldab et kasutajal on olemas Gmaili konto.


Mis teile katsetatud keskkonna juures meeldis?


Mulle meeldib, et seda õpikeskkonda saab siduda Google Drivega. Ma ise kasutan enda õpingutes ja muudes tegevustes Google Drive meelsasti ja see on päris hea võimalus. Lisaks meeldib keskkonna lihtsus, näiteks Classroomi kaust loodi Google Drive automaatselt. Lisaks saab kursuse ühendada ka Google Calendar’iga. Kuna funktsionaalsust on hoitud minimaalsena, siis on kõik tegevused arusaadavad ja keskkonnas on suhteliselt vähe “muud müra”. See annab hea võimaluse fokusseerida õppetööle ning keskkonnaga mitte varem kokkupuutunud saavad süsteemist kiiresti aru.


Mis oli ebamugav? Millised probleemid tekkisid?


Ma ei saanud kohe alguses aru kuidas saab hindeid panna. Tagasiside andmine oli koheselt arusaadav. Peale mõningast otsimist leidsin aga ka hindamise võimaluse üles. Keskkond on inglise keelne ning eeldab teatud tasemel keelest aru saamist.


Ülesanne: https://opikeskkonnad.wordpress.com/2018/10/23/kolmas-teema-opihaldussusteemid/


 

https://magistrioppeajaveeb.wordpress.com/2018/11/02/opihaldussusteem-google-classroom/

1 comments:

Jelena Reisi to Katrin M

06.11.2018 23:25

Paar aastat tagasi proovisin katsetada sellist keskkonda, pakkus huvi, et saab kõik õppematerjalid siduda kooli Google kontoga. Aga midagi ei klappinud. Arvatavasti tuleb teha veel üks katse.


MeeldibMeeldib

Post a comment