IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Kolmas teema: Õpihaldussüsteemid

30.10.2018 21:07 by Johanna A

Kolmas teema: Õpihaldussüsteemid


Õpikeskkond: Schoology


Valisin virtuaalse õpikeskkonna analüüsiks Schoology. Valisin antud õpikeskkonna, sest antud keskkond on mulle uus.


Antud keskkonda registreerusin õpetajana (joonis 1), sest teiste valikuvariantide korral poleks saanud ise erinevaid õppematerjale luua. Antud keskkonda saab luua erinevate tundide materjalide kogud, nii et õpilased saaksid võimalikult palju iseseisvalt tegutseda. Keskkonda saab luua erinevat sisu (joonis 2): teadmiste kontrollid(testid), failid/lingid, arutelud, teiste veebilehtede lingid ning meedia failid. Keskkonda saab luua erinevate tundide kaustad, mis teeb antud keskkonna kasutamise arusaadavaks ja tagab sujuva struktureeritud kasutamise. Lisaks teeb õpetajale antud keskkond mugavamaks teadmiste kontroll. Saab luua testid ja küsimustikud ning veebikeskkond kontrollib vastused üle (joonis 4). Keskkonnas saab jagada õpilastele ka õpimärke.
Joonis 1. Konto loomine ja sisse logimine
Joonis 2. Õpikeskkonda lisatavate moodulite võimalused
Joonis 3. Töölaua vaade
Joonis 4. Ülevaade küsimustiku tulemustest


Antud keskkonnas, midagi keerulist ega ülejõu käivat ei olnud. Kui antud keskkonnas keskkonda registreerimine kinnitatud saab jagada õpilastega materjale. Õpilastel ei ole keeruline antud keskkonnaga ühineda. Keskkond vääriks selle kasutusele võtmist õppetöösse.

https://johannaulikoolis.wordpress.com/2018/10/30/kolmas-teema-opihaldussusteemid/

1 comments:

Arlee Kaugemaa to Johanna A

03.11.2018 13:03

Kirjeldus oli väga hea ja põnev lugeda, aga ainus kriitika oleks piltidega seoses. Liiga väikesed ning mulle tundub et wordpress ei lase pilti suurendada ka. Edaspidi jälgi seda kui on tegemist informatiivsete piltidega.


LikeLike

Post a comment