IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpikeskkond Moodle

28.10.2018 10:41 by Sigrid V

Valisin oma katsetuseks viimases loengus tutvustatud ja proovimiseks  loodud õpihaldussüsteemi Moodle. Keskkond asub siin ja on vastuseks sellele ülesandele. Antud blogipostituses kirjutan omapoolse nägemuse sellest.


Alustuseks lisasin keskkonda kolm teema peatükki, lisasin esimesele osale sissejuhatava teksti ja seejärel hakkasin uurima, mis põnevaid võimalusi Moodle keskkond siis pakub. Võtsin eesmärgiks luua dokumendihaldust tutvustava kursuse.


Kursuse loomiseks on Moodle keskkonnas tegevuste ja ressursside lisamise võimalused (vaata pilti).


pilt


Moodle keskkonna juures meeldis see, et see on suhteliselt lihtsalt hallatav. Lisaks sellele on selles keskkonnas võimalik ühte kohta sisestada ühe konkreetse kursuse tarbeks tekstifaile, pdf-e ja nende samade materjalide kohta tekitada ülesande ülesse laadimise koha. Positiivne oli see, et lisatud teksti lisatud link töötas ilusti ja avanes. Leidsin veel võimalused luua viktoriini (pole ise kohanud, et seda võimalust TÜ õppejõudude poolt kasutatud oleks) ja SCORM package. Seda võimalust ei proovinud kuid kirjelduse järgi sain aimu, et on võimalik üles laadida suuremahulisi faile ja neid kokku zip-ida. Lisaks oli võimalik luua uuringut (seda ka ei proovinud). Kokkuvõtvalt on minu arvates Moodle keskkond laialdaste võimalustega keskkond, mis võimaldab linkida veebilehti ja videosid näiteks youtubest.


Moodle juures oli ebamugav see, et keskkond on inglise keelne. Võimalik, et on keskkonda kasutada ka eesti keelsena, kuid praegu sellist võimalust ei leidnud.


Lisaks sellele olen tähele pannud, et valdavalt kasutavad õppejõud, siiski faili lisamise võimalust ja natuke ka Chati ja Foorumi võimalusi st. kasutatakse väikest osa selle keskkonna poolt pakutavatest võimalustest.


Probleeme ei tekkinud, kuid korraliku õpikeskkonna loomine vajab natuke süsteemi tundmaõppimist ja seejärel saab juba lihtsate vahendite abil luua korraliku e-kursuse. Käesoleva ülesande raames ei näinud põhjust seda kursust dokumendihaldusest põhjalikult sinna Moodle keskkonda luua, kuna tegelikult ei ole plaanis selle õppeaine raames seda keskkonda rohkem kasutada.


 


 

https://sigridiblogi.wordpress.com/2018/10/28/opikeskkond-moodle/

0 comments:

Post a comment