IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpihaldussüsteemi testkasutus – Moodle

27.10.2018 21:26 by Piret R

Katsetasin kursuse loomist Moodle’is ja minu katsetused on näha siin: http://www.hanspoldoja.net/moodle/course/view.php?id=95


Katsetades panin ennast dokumendihaldussüsteemi omaniku rolli, kellel oleks vaja koolitus ette valmistada, et kõik, kel huvi saaksid iseseisvalt õppida ja kontrollküsimustele vastata.


Moodle’i näol on minu arvates tegemist väga võimsa ja kõikehõlmava süsteemiga. Seda võib võtta kahte moodi – ühest küljest loob see õpetajale võimaluse teha veebikoolitusega mida iganes, teisest küljest kulub ilmselt kõikide võimaluste täpsemaks avastamiseks tohutu aeg, mida meil tavaliselt palju ei ole.


Minu arust on keskkond suhteliselt kergelt hallatav ja loogiline. Sellest annab tunnistust, et avasin Moodle’i esimest korda ning sain kursuse loomisega hakkama. Mulle meeldib, et muutmisrežiimis on iga pealkirja ja teema juures visuaalselt näha, mida sa muuta saaad. Samuti on kohe näha, kuidas erinevaid õpiobjekte lisada. Hea, et iga õpiobjekti juures oli ka kirjeldus, miks ja mida sellega teha saab ning mis loogika seal kehtib.


Küsitluse juures tuleb põhjalikumalt tutvuda hindamise süsteemiga. Esimese hooga unustasin hinded lisada, kuid sain vastu ka veateate, et hindamise korda teeksin. Küsitluste koostamisel on ka väga palju variante, kuidas sa vastamise saad üles ehitada – mitu võimalust vastamiseks, kindel ajapiirang jne.


Süsteemi haldamise poolelt avastasin väga põhjaliku logi, kust on täpselt näha, kes mida sinu keskkonnas on teinud. Samuti on üsna lihtne võimalus anda kasutajatele erinevaid õigusi, s.t kas kursuse materjale saab muuta või mitte jmt.


Negatiivsest küljest peab välja tooma, et keskkond on inglisekeelne. Ilmselt saab seda arendada või tõlkida vastavalt vajadusele, kuna TLÜ-s kasutusel olev Moodle on eestikeelsete pealkirjadega.


Süsteem on staatiline, s.t õppematerjali saab lisada faili või raamatu kujul. Meeidafaile saab ainult url-idena lisada. Seega ma soovitaks Moodle’it pigem täiskasvanutele või vanemale kooliastmele. Nooremad lapsed hindaks selle ilmselt igavaks, kuna meediat siia lisada ei ole võimalik ja rohke lugemismaterjali omandamiseks pole neil oskusi ega kannatust. Samuti jääb nooremate laste jaoks interaktiivseid võimalusi ja mängulisust väheks.


Õpetaja rollis olles proovisin oma keskkonnale juurdepääsu anda – hetkel tudnus, et kasutajad peab ükshaaval lisama. Kujutan ette, kui tüütu see võib olla meie õppejõudude jaoks – sadade üliõpilaste seast õiged nimed välja noppida.


Kui mul oleks töökohal Moodle kasutada, siis ilmselt kasutaksin seda koolituse üles ehitamiseks. Täiskasvanute jaoks on see piisavalt asjalik ja rahulik keskkond, kus iseseisvalt õppida ja oma teadmisi testida.


https://opikeskkonnad.wordpress.com/2018/10/23/kolmas-teema-opihaldussusteemid/

https://magistriopepiret.wordpress.com/2018/10/27/opihaldussusteemi-testkasutus-moodle/

0 comments:

Post a comment