IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpikeskkond Eliademy

27.10.2018 15:20 by Jörgen Ivar S

Mis teile katsetatud keskkonna juures meeldis? Mis oli ebamugav? Millised probleemid tekkisid? Kas kasutasite/kasutaksite seda keskkonda oma õpilastega? Jne. Palun lisage võimaluse korral ka link enda loodud kursuse katsetusele või paar ekraanipilti.


 


Kasutasin oma kursuse loomiseks eliademy (eliademy.com) keskkonda. Proovisin luua lühikursust elektriõpetusest. Täpsemalt siis sissejuhatust. Eesmärgiks seadsin nii videomaterjalide kui ka simulatsioonide kasutamist (lisaks tekstile).


“The good”


Teadlikult otsustasin mitte midagi kursuse loomise kohta eelnevalt lugeda. Tahtsin proovida, kas keskkond on nö. lollikindel. Oli küll. Paragrahvide, ülesannete ja koduste tööde kirjutamine, liigendamine ja salvestamine oli väga lihtne. Meenutas väga WordPressi. Lühikursuse saingi valmis umbes poole tunniga. Eelnevalt olin loomulikult üles otsinud vastavad simulatsioonid ning videomaterjalid. Peamine ja kõige tugevam pluss sellel keskkonnal on tema lihtsus.


“The bad”


Ülesannete loomisel tundisn puudust variatiivsusest ning ka õppijaliidesest. Võimalused piirudvad peaaegu ainult sellega, et õpilane võib mulle nö. keskkonnasisese kirja kirjutada. Automaatset kontrollimist ei ole. Võib olla on see võimalus olemas tasulisel versioonil.


“The ugly”


Disasin ja lollikindlus tagas selle, et midagi häirivat silma ei paistnud ning asjatult aega kasutajaliidesega ei kulutanud. Kujutan ette, et kui selle keskkonnaga ära harjuda, siis saaks õpetaja oma töö väga lihtsaks teha. Küll aga ei soovita seda keskkonda kasutada hindamiseks. Peale lihtsate kodutööde seal midagi keerulisemat luua ei saa.


Kokkuvõte


Lihtsus on selle keskkonna võlu, kuid ka peamine piirang. Oma õpilastega veel katsetada ei ole jõudnud, kuid kindlasti elektriõpetuse sissejuhatuse puhul proovin ära. Olemas on ka foorumi võimalus, kus õpilased saavad vajadusel oma ülesandeid arutada.


asdf


Õpetaja vaade kodutööle


asdfgg


Õpilase vaade kodutööle

https://jisikk.wordpress.com/2018/10/27/opikeskkond-eliademy/

0 comments:

Post a comment