IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2018

Õpihaldussüsteemid

21.10.2018 14:01 by Külli S

Ülesandeks oli ühe kursuse loomine vabalt valitud õpihaldussüsteemis. Olen kasutanud ise eelnevalt ülikoolis õppetöö raames eDidaktikumi, loomulikult ka Moodle keskkonda. Organisatsioonis, kus ma töötan, kasutatakse e-õppekeskkonnana samuti Moodle keskkonda. Õhku jäi minu jaoks küsimus, kuidas ja kas saab õpihaldussüsteemidena kasutada ka projekti juhtiise veebikeskkondi? Loodan selle vastuse saada materjale lugedes. Kuid mulle tundub, et põhimõtteliselt saab ju ka Asanat, Jirat, Confluence kasutada ka õpihaldussüsteemina?


Otsustasin näidiskursuse luua kasutades meediahiid Google ühte toodet, mida siiani kasutanud ei ole, ja olgem ausad, ei olnud ka sellest kuulnud. Google pakub õpihaldussüsteemina oma perekonna liiget Google Classroom. Lisaks veebiversioonile on võimalus ka rakendusi ehk äppe mobiiliversioonis kasutada, nii Androidile kui iOSile. Kuna Classroom kuulub Google perekonda, lihtsustab see igapäevase Google konto kasutajana sinna sisselogimist ehk pole enam vaja eraldi registreeruda ja sisse logida. Siin on ekraanipilt minu loodud kahele kursusele:


avapilt kursustest


Uut kursust luues selgus, et Google pakub ise erinevatele kursustele erinevaid taustapilte ja disaini. Kursuse sisse saab lisada ülesandeid, seda nii personaalselt kui ka kogu kursuse liikmetele. Ülesannetele lisaks saab esitada küsimusi, seadistades tähtaaja, kasutades nii lühivastust kui erinevaid teisi valikuid. küsimus


Olin meeldivalt üllatunud, kui loogiline ja lihtne oli lisada nii ülesandeid, küsimusi, materjale. Ehk mängib rolli siin ka see, et kasutan iga päev erinevaid Google tooteid. Kuid kahtlustan et Google lihtsalt suudab teha nii kasutajasõbralikku disaini ja funktsionaalsust. Classroom annab samuti erinevaid valikuid kursuse osalejate kaasamiseks või mittekaasamiseks. Ehk kas osalejad saavad postitada ja kommenteerida, või ainult kommenteerida. Ning on ka valik, et ainult kursuse looja ehk õpetaja saab seda teha. :


kaasamine.JPG


Ka koolitatavate lisamine on lihtne, eriti hea on kui koolitatav on juba sinu Google kontaktide hulgas. Kursusele antakse ka kood.  Samuti saab postitada kursusel osalejatele teadaandeid, mis jõuavad kursuse töölauale ning samas ka kursusel osalejate e-postile. Lisaks kuvatakse esilehel kohe ka kursuse raames esitatud ülesanded ja nende tähtajad. On erinev vaade õpetajale ja õpilasele, vastavalt siis, kas hinnatud või mittehinnatud vastsued ning õppijale tehtud / tegemata ülesanded.  Samuti näeb õpetaja, kuipalju tudengitest on vastanud / mittevastanud.


to_do


Materjalide lisamisel on valikuna ikoonid, kas lisada fail arvutist, Google Drive keskkonnast, video YouTube´ist või lihtsalt URL link.


Inkedülesanne_LI.jpg


Google toodete kasutajana on hea lisada linke materjalidele Google Drive´is, mida saab kasutada kursuse raames ka ühisloomes.


Google Classroom andis tunde, et kursuse loomine ja läbiviimine kasutades seda keskkonda õpihaldussüsteemina on imelihtne. Classroom näeb ka hea välja, on funktsionaalne ja loogiline. Samuti oluline on, et enamus inimesi täna omab Google kontot, kasutab igapäevaselt erinevaid Google tooteid (gmaili, Drive, photos jne), mis teeb Classroomi kasutamise mugavaks ka õpilasele, ehk ta ei pea avastama midagi uut keskkonnana vaid keskendub õppimisele.


 


 

https://eraamatukogu.wordpress.com/2018/10/21/opihaldussusteemid/

0 comments:

Post a comment