Teema – Mida ma soovin õppida? Mis valdkond?
Soovin saada ülevaate kaasaegsetest, ilusa disainiga, mitmekesiste töövahenditega, kasutajasõbralikest ja vabavaralistest (nii avatud kui suletud) õpikeskkondades, mis toetaksid õpilase/õppija arengut. Lisaks soovin kogeda aktiivset õpivõrgustikku kuulumist ning toetada läbi digitaalse arengumapi/blogi koostamise enda enda kui õpetaja professionaalset arengut.
Eesmärgid – Mis on minu õpiprojekti eesmärgid? Miks ma tahan just seda teemat õppida? Mis sunnib mind seda õppima?
Minu esimene ja peamine eesmärk on katsetada erinevaid kaasaegseid õpikeskkondasid ning õppida (tuginedes teooriale) välja valima parimaid/sobilikumaid, mida edaspidi oma õppetöö läbiviimisel (nii õpilaste kui täiskasvanud õppijatega) kasutusele võtta. Eesmärk on leida midagi sellist, millele oleks lihtne igal ajahetkel ja erinevatest seadmetest (sülearvuti, tahvelarvuti, nutitelefon) ligi pääseda. Lisaks pean oluliseks, et õpikeskkond oleks õpilase enda poolt hallatav ja kontrollitav, sest nii on mul võimalus jääda pigem kõrvaltvaataja ja toetaja rolli.
Minu teine eesmärk on kuuluda õpivõrgustikku ja olla selle aktiivne liige, õppida paremini tundma nii iseennast kui oma kursusekaaslasi ning koguda süsteemselt uusi teadmisi ja kasulikke ideid.
Strateegiad – Kuidas ma kavatsen oma eesmärgid saavutada? Missugused tegevused ma pean läbi viima ja mis järjekorras?
Vahendid/ressursid – Missuguseid vahendeid ma kasutan eesmärkide saavutamiseks (inimesed, materjalid, tehnoloogia)? Kuidas ma neile ligi pääsen?
Hindamine – Kuidas ma tean, et ma olen oma eesmärgid saavutanud? Kuidas ma hindan oma saavutusi? Mis tõestab seda
PS: Kuldseid õpimärke oma soorituste eest tahaks ka koguda rohkem kui ühe https://merlinkirbits.wordpress.com/2018/09/16/opileping/