Ülesande kirjeldus aine õpikeskkonnas
A.Molnar tõi oma artiklis „Computers in Education: A Brief History.“ välja, et arvutite andmebaasides on nii palju infot, et näiteks ühe aasta jooksul toodetud keemiaalase kirjanduse läbilugemiseks kuluks seitse sajandit. Samas artiklis toob ta välja ka visualiseerimise olulisuse ning visualiseerimise võime anda ajule rohkem aega tegeleda info analüüsi ja sünteesi kui lihtsalt info lugemisega. Seega otsis reflektsiooni autor haridustehnoloogia ajalugu puudutavaid infograafikuid (sh kontrollis nende vastavust materjalidest loetuga) ning toob mõned siinkohal välja:
1) The History Of eLearning Infographic 2012, C.Pappas, 2012
2) Presentation on e-Learning Basics, Jeroen van Beijnen, 2007
Huvitavaimad mõtted materjalidest, mis kõnetasid autorit:
Three generations of Distance Education Pedagogy. Anderson and Dron.
Mõtteid ja edasiuurimise küsimusi:
1) Kui juba 60ndatel toodi välja, et õppimine muutub pigem teekonnaks, mille kujundab õppija ise, siis miks on aastal 2018 endiselt nii palju lihtsat faktipõhist õpetamist ning õpetaja poolt seatud teekonda. Ilmselt on vastus sellele olemas, kuid küsimus on pigem etteheitva alatooniga süsteemile. Teisalt on huvitav teada, mis hetkel peaks lapsevanema vaatevinklist last suunama ise oma teed kujundama ja kuidas lapsevanema ja õpetaja koostöö viks toimida juba lapse esimesest kooliaastast või siis tegelikult juba alushariduse osas.
2) Haridustehnoloogias on äärmiselt palju sarnasusi nutika noorsootöö põhialustele ja üldiselt mitteformaalse õpetamisega, siis kas ja kuidas saaks neid kahte paremini teadlikult ühildada ja luua paremaid õppimisvõimalusi ja tingimusi meie noortele?
3) Molnari artiklis on kirjeldatud, et üha rohkem toimub oluliselt enamat kui pelk andmete kogumine ning suurem rõhk on langenud mustrite äratundmisele, kuid kuidas viia säärast teadmust rohkem kohalikue otsustustasandile, kus endiselt toimub väga palju andmete kogumist organisatsioonide „silotornides“ ja puudub näiteks kohaliku omavalitsuse tasandil andmete kokkukogumist ja andmete analüüsi ja järelduste tegemist?
Kasutatud allikad:
Anderson, T., & Dron, J. (2011). Three Generations of Distance Education Pedagogy. The International Review of Research in Open and Distance Learning, 12(3), 80–97.
Benjamin, L. T. (1988). A History of Teaching Machines. American Psychologist, 43(9), 703–712.
Molnar, A. (1997). Computers in Education: A Brief History. The Journal. Loetud aadressil http://thejournal.com/Articles/1997/06/01/Computers-in-Education-A-Brief-History.aspx
Nicholson, P. (2007). A History of E-Learning. B. Fernández-Manjón, J. M. Sánchez-Pérez, J. A. Gómez-Pulido, M. A. Vega-Rodríguez, & J. Bravo-Rodríguez, Computers and Education (lk 1–11).
Pappas, C. (2012) The history of eLearning Infographic 2012. eLearning Industry. Loetud aadressil https://elearningindustry.com/history-of-elearning-infographic-education-2012
Van Beinen, J. (2007) Presentation E Learning Basics. Loetud aadressil: https://www.slideshare.net/timonnl/presentation-e-learning-basics-jeroen-van-beijnen