Teema
Õpikeskkonnad loodusainete õpetamise toetajatena.
Eesmärk
Minu eesmärk on toetada on-line õpikeskkondadega ja portfellidega füüsika õpetamist ja ise kursust paremini hallata. Teiseks soovin projektipäevade korraldamisel on-line keskkondade kaudu ülesandeid jagada ja koguda. Loodan, et õpikeskkondade kasutamise käigus muutub õpilase tegutsemine iseseisvamaks, süsteemsemaks ja ta salvestab selle kursuse töid ja materjale.
Strateegiad
Vahendid/ressursid
Kõige olulisem on leida tunniressurss, mille arvelt saaks õpilasi selliseid keskkondi kasutama õpetada. Mõeldes koolile ei tohiks mõned neist lahendustest jääda ühe aine põhisteks, vaid leidma laiemalt rakendust. Seega peaks ka ajaliselt koormust jaotama ning lastele keskkonna kasutamist ka muude ainetundide arvelt õpetama. Muid rahalisi või tehnilisi vahendeid selline lähenemine meie koolis eriti ei vaja.
Hindamine
Tulemuslikkust saab hinnata selle kaudu, kui paberil õpimapp on asendunud on-line õpmapiga, mis sisaldab digitaalseid õppematerjale. Õpimapi ja digitaalsete õppematerjalide osakaal võiks moodustada 75% kõigist kursuse hindelistest tegevustest. Ülejäänud on sellised, millest mingit jälge otseselt ei jäägi.
Teine mehhanism on õpilaste tagasiside kogumine. Võiks hiljem testida ka täitsa eraldi nende materjalide haldamise ja õppimise enesejuhtimise oskuseid.