Haridustehnoloogilised uuringud ja evalvatsioon

IFI7056: 8. teema

31.03.2013 0:28 by Kristi Jaason

Sel nädalal lugesin materjale m-õppe ja õuesõppe teemadel ning 8. nädala ülesanne on leida näide m-õppe rakendamise kohta endale tuttavas keskkonnas. Tutvusin loengumaterjalides olevate m-õppe kasutamise võimalustega ja kuna mulle endale meeldivad viktoriinilaadsed ülesanded, siis jäi silma Merili Liiva magistritöös ja LeMillis kirjeldatud mäng Ülemiste Vanake, mida saab mängida Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis. Just selle eeskujul looksin mängu, mida saab läbi viia minu kooli ümbruses.

Mängimiseks vajab iga võistkond GPS-seadet ja kaameraga interneti ühendusega kaasaskantavat seadet. Tänapäeval võib nendeks olla n-ö kõik ühes seade ehk nutitelefon. Mängu eesmärk on skännida geograafilistes punkides olevaid QR-koode ning anda nendes olevatele küsimustele ja ülesannetele õigeid vastuseid. Kui võistkond vastab õigesti, kuvatakse vihjed järgmise punkti kohta, mis tuleb üles leida GPS-i abil. Igas punktis on uus ülesanne. Ülesanded-küsimused on seotud õppeainega, mille raames seda mängu mängitakse. Võidab meeskond, kes raja kõige kiiremini läbib.

Kuigi mäng Ülemiste Vanake toimub spetsiaalselt m-õppeks loodud keskkonnas, ei ole see keskkond mängu toimumise eelduseks. Internetis leidub mitmeid vahendeid (alates QR-koodi genereerijatest kuni ülesannete koostamise keskkondadeni), mille abil kirjeldatud mäng luua ja läbi viia.
http://kristiopiblogi.blogspot.com/2013/03/ifi7056-8-teema.html

2 comments:

Taimi to Kristi Jaason

31.03.2013 10:22
Mõtlesin ka mai lõpus teha õpilastele Ülemiste Vanakese moodi mäng. Idee oli sama, mis sinul. Mõned punktid koolimajas see QR-koodide abil ja mõned punktid väljas GPS-i abil. Iga punktis üks ülesanne, küsimus ja vihje järgmise punkti kohta. Ehk saame siis enne konsulteerida üks-teisega, ideid jagada?!

Kristi to Kristi Jaason

31.03.2013 12:54
Miks mitte! M-õppe kogemus mul endal puudub, seega saaks kogemuse võrra rikkamaks ja ehk isegi sama mängu mitmes koolis mängida.
Post a comment