Haridustehnoloogilised uuringud ja evalvatsioon

Kodutöö nr.4

30.03.2013 19:35 by Virgo Õitspuu
http://ifi7056.wordpress.com/2013/02/18/kodutoo-4/Leidke peamised erinevused, mille poolest mõistekaart (concept map) erineb ideekaardist (mind map) ja järelduskaardist (consequence map).
Kus neid sobiks õppetöös kasutada? Kuidas neid võiks uuringutes rakendada?
Milliseid haridustehnoloogilisi vahendeid soovitate kasutada nende erinevat tüüpi teadmiste kaardistamise võimaluste toetamiseks?
Paigutage vastus koos viidetega tarkvarale oma blogisse.

Ei ole ise õpetamisel väga palju mõistekaarte kasutanud kuna oma aines definitsioone ei kasuta ja neid ei selgita, võib-olla peaks.  Olen haridustehnoloogina soovitanud õpetajatel kasutada põhiliselt Mindomo vahendit. Mõistekaart väga hea vahend mõiste seletamiseks läbi visualiseerimise.
Ideekaartidega olen kokku puutunud rühmatööde puhul, kui on vaja midagi uut välja mõelda. Isiklik kogemus haridustehnoloogide suve- ja talvekoolidest, parimaks vahendiks pean Edistorm -i.
Erinevus mõistekaardis põhiliselt tema vabam vorm, et ideed saaks lennata.
Järelduskaart minu jaoks kõige tundmatum, pean tunnistama, et pole kasutanud, kuigi olen järeldusi teinud nii elus kui õppetunnis. Ei ole isegi õpetajatele seda soovitanud, tundub ,et peaks. Kasutatakse seda varianti järelduste tegemisel, mingite suundumuste visualiseerimiseks.
Tegin ise ühe järeduskaardi, kasutasin vahendit buble.us 

 
http://haridustehnoloogiliseduuringud.blogspot.com/2013/03/kodutoo-nr4.html

0 comments:

Post a comment