Haridustehnoloogilised uuringud ja evalvatsioon

5. ülesanne – situatiivsus ja ankurdamine mängus

10.03.2013 11:50 by Elo Sepp

Ülesandeks oli tutvuda algkooliõpilastele mõeldud õpimänguga Muinasmaa http://ennemuistne.ee/


Mängu ülesehitus on lihtne ja arusaadav. Tegevus toimub maal vanal ajal külakogukonnas, kus omavahel jagatakse nii tööd kui leiba. Mängu visuaalne lahendus on ilus ja loomulik. Toredad on rahvariides tegelased ja see, et neid nii palju on. Oli tore mängida ja vahepeal mõne teise lapse ehk seiklejaga muruplatsil kaerajaani tantsida.


Nagu situatiivsest õppimisest aru sain on see olukorras ja võimalikult ligilähedases keskkonnas õppimine, Muinasmaa mängu on see väga hästi seotud. Mängija on viidud tegevustes ennemuistsesse aega, samas on ta tänapäevaga seotud läbi arvuti ja kaasaegsete, kes temaga koos mängus toimetavad ja vahepeal tagaajamist mängivad. Hästi on kokku viidud mitmekülgsed tegevused ja oskuste rakendamised – erinevates olukordades on vaja erinevaid omadusi, mõnel pool kiirust, siis hoopis nutikust ja vahepeal järjekindlust (algklassilastele on osad juhendid päris pikad).


Ülesanded ja tegevused on omavahel hästi seotud ja lahti seletatud, ankurdatud. Näiteks avades ekraani all servas raamatu, saad hetkega teada, kui kaugele oled mängimisega jõudnud ja mis lähiajal on ees ootamas. Samuti, milliseid vahetusi erinevates taludes saab teha ja mida selleks on vaja koguda. Taimedel, mida koguda oli vaja olid nimed juures. Noolega üle sõites sai aimu millega tegemist, taimel oli näha nime, Piksekivi saladuse mängul muutis kivi värvi ja andis märku, et seal on midagi.


Mänguloojatel soovitan lisada ühest talust teise rändamisel valiku, kuhu maanduda. Kaart on ju olemas. Vahepeal läks jooksmine tüütavaks. Kaardi järgi orienteerumine on tore, kuid vahemaade läbimisele võiks saada vunki juurde anda.

Samuti tundsin, et mäng väsitas silmi.http://elolee.wordpress.com/2013/03/10/5-ulesanne-situatiivsus-ja-ankurdamine-mangus/

0 comments:

Post a comment