Haridustehnoloogilised uuringud ja evalvatsioon

2. nädala ülesanne

10.02.2013 23:50 by Katriin Orason

Vastus 2. nädala ülesandele:


Haridustehnoloogias on lubavuse mõistet hakatud kasutama kirjeldamaks keskkonna kasutajatest sõltuvaid või ilmnevaid omadusi, mis võimaldavad teatud õpitegevuste läbiviimist.


Teatud keskkonnas õppimist võimaldavaid lubadusi ei ole võimalik eristada ilma õppijata, sest lubavused tulevad esile keskkonna ja oppija koosmõjul.


Tahvelarvutite areng on olnud ülikiire ja võimas. Hetel on tahvelarvuti soetamine taskukohane ja valik mitmekülgne (iPad või android).


Tahvelarvuti on mobiilne hübriidne ja igal pool õppimist võimaldav. Ta on mahukas, võimaldades salvestada sinna kümnete raamatute ja töövihikute jagu materjale kaaludes ise vaid mõnisada grammi.


õppimise seisukohalt vaadates saab tahvelarvuti suureks eeliseks lugeda selle mitmekülgsust ja interaktiivsust. Puutetundlik paneel võimaldab ekraanil olevaid objekte sikutada, tõmmata, keerata ja p;;rata. See teeb omakorda õppimise mängulisemaks ja õppijatele huvitamaks.


Tänapäeva õppijale on kuivalt raamatuteksti (kaasa arvatud arvutiekraanilt tuima teksti) lugemine igav. Inimesed on erinevad ja nende õppimise harjumused on erinevad. Tahvelarvutid võimaldavad ühte ja sama asja selgitada mitmel viisil.

http://www.htk.tlu.ee/wordpress/dippler/orason/2013/02/10/2-nadala-ulesanne-2/

0 comments:

Post a comment