Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppe kursus
Kursus annab ülevaate tehnoloogiaga toetatud õppimisest erinevate õppimisteooriate valguses; kuidas erinevaid õppimisteooriaid digitehnoloogia toel luua ja rakendada, et lahendada haridusele esitatud väljakutseid; ja kuidas haridustehnoloogilisi rakendusi saab õppimisteooriate paradigmade valguses analüüsida.
Kursusel on viis kontaktpäeva, milles on loeng-seminari vormis koostöö ja arutelu tegevused. Lisaks tuleb sooritada iseseisvad tööd.
Kursusel loovad õppijad individuaalselt kodutööna cMapTools abil mõistekaardid (4) erinevate õppimisteooriate (käitumuslik õppimine, kognitiivne õppimine, situatiivne ja sotsiaalne õppimine, kohanev õppimine) kohta, et oma kontseptuaalset arusaamist korrastada. Neid jagatakse õppejõu ja teiste õppijatega etteantud tähtaegadel oma blogis ainega seotult ja neile antakse kujundavat tagasisidet hinnates mõistekaardi mõistete õiget sidusust ja mõistetega kaetust (20 % hindest – maksimum 5 punkti iga mõistekaart).
Kursuse kontaktpäevade seminarides analüüsivad üliõpilased rühmatöiselt erinevaid digitaalse toega õpikeskkondi, -stsenaariume ja -õpivara õpiteooriate vaatepunktist, arutletakse erinevate õppimisteooriate ja haridustehnoloogiliste arenduste seoseid. Seminaride arutelutegevused ja teiste õppijate tagasiside loovad sisendi eksamitöö stsenaariumi ideede ja teostuse arenguks.
Rühmapõhine eksamitöö on luua õppimisteaduste seisukohtadega põhjendatud ja õppimiskontekstis valideeritud õpistsenaarium; kavandatakse, kuidas mõõta stsenaariumi rakendamisel õppimise protsessi ja tulemite õnnestumist ja hinnata õppimise õnnestumist (võib kombineerida Digiõppevara ainega, kus luuakse sellele stsenaariumile õpivara, katsetada see läbi õppiva organisatsiooni/kooli kontekstis), õpistsenaariumi katsetamisel kasutatakse rühma idee loomisel DesignIT tarkvara, õpistsenaariumi kohta esitatakse oma blogis raport, mida hinnatakse kahel ainekursusel erinevatest aspektidest. Eksamitööna esitatakse ja õpistsenaarium LePlanner.net keskkonnas ja oma blogipostituses esitatakse raport, milles tuuakse välja, kes/mis õppis, kuidas ja miks õppimine toimus, mis olid õppimise tulemid, ning antakse hinnang stsenaariumi õnnestumisele õppimise seisukohast, stsenaariumi kaitstakse (80 % hindest).
Haridustehnoloogia õppekava magistritöö seminar
Social Computing Course at Tallinn University
Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppe kursus
eAssessment: assessment of/for learning with digital tools
Kursus annab ülevaate tehnoloogiaga toetatud õppimisest erinevate õppimisteooriate valguses; kuidas erinevaid õppimisteooriaid digitehnoloogia toel luua ja rakendada, et lahendada haridusele esitatud väljakutseid; ja kuidas haridustehnoloogilisi rakendusi saab õppimisteooriate paradigmade valguses analüüsida.
Postitatkse oma mõistekaardid ja oma loodava stsenaariumiga seotud hindamistegevustest ja raport.
TLÜ haridustehnoloogia magistriõppe kursus 2018 kevadsemestril. Kursuse sisu: Digitaalse õppevaraga seotud põhimõisted. Õpiobjektide repositooriumid. Õpiobjektide kirjeldamine metaandmetega. IEEE LOM ja selle rakendusprofiilid. Vahendid õpiobjektide ja sisupakettide loomiseks. SCORM, IMS Common Cartridge, LTI. Arvutipõhine testimine. IMS QTI. Vahendid küsimuste ja testide koostamiseks. Veeb 2.0 vahendid õppematerjalide koostamiseks. Hariduslikud äpid nutiseadmetele. Õppematerjalide koostamine nutiseadmetele. Õppematerjalid ja autoriõigus, avatud sisulitsentsid, avatud õppematerjalid. Digitaalsete õppematerjalide koostamise protsess. Õppematerjalide kvaliteet.
Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppe magistritöö seminar
Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia magistriõppe kursus, mille eesmärgiks on tutvustada erinevate õpikeskkondade ja -võrgustike analüüsimise, loomise, kasutamise ja haldamise võimalusi ning võimaldada vajalike teadmiste ja praktiliste oskuste omandamist õpikeskkondade ja võrgustike efektiivseks loomiseks ja haldamiseks.