Mõistekaart õppetöös

Kaugele maha jäänud, kuid siiski mitte lootusetu…

08.06.2011 23:11 by Heli Müristaja

Viimasest mõttekaardialasest mõtlemisest on päris tükk aega möödas. Ausalt öeldes jõudsin vahepeal kursusel osalemise unustada… Ma pean endiselt tunnistama, et olen harjundu Moodle õpikeskkonnaga, kus aegajalt “raputatakse”, kui oled “magama” jäänud, saan aru, et tuleb rohkem isejuhtiv olla.


Püüan siis esitada teise nädala ülesande http://moistekaart.wordpress.com/lugemismaterjal/2-nadal/ - vaatasin Arno tööd, oli väga huvitav võrdlus ning jäin enda töö tegemisel sellesse kinni. Tahaks ka midagi nii tarka kirjutada, aga kahjuks ei küündi mõttekaartide ja tarkvara võrdluses selleni. Tegin siis töö lähtudese just nendest mõtetest, mis mul kahte vara kasutades tekkisid.


Laadsin alla Freemind’i ning mulle meeldis, et laadimine toimus kiiresti ja probleemideta. Ikoonina ilmus arvutisse värviline liblikas :) . Esmapilgul tundus tööleht väga atraktiivne – värvilised ikoonid, eestikeelsed juhendid. Täpsemal uurimisel hakkasin mõtlema, et minu arust on pigem tegemist ideekaardi koostamise tarkvaraga (kui vahetasin “vormindus” –> “mull” siis võttis kaart pisut rohkem mõttekaardi välimuse, kui seoseid ei saanud endiselt luua (võib-olla ka ei osanud). Pisukesel kasutamisel tõdesin, et “tulesid” ja “vilesid” on töökaardil liiga palju – kisub tähelepanu teemalt kõrvale ehk siis mõttekaardi koostamiselt.  Mis tundus huvitav, oli “voltimise” käsk – võimalik oli kogu kaart kokku voltida või siis mingi tasand. Kuna mu kaart oli suht väike, siis ma selda rakendust praktiliselt kasutada ei saanud. 


Igal juhul meeldib mulle kasutajana CmapTools rohkem – lihtsam, lakoonilisem, eesmärgipärasem. http://opiopihoolega.wordpress.com/2011/06/08/kaugele-maha-jaanud-kuid-siiski-mitte-lootusetu/

0 comments:

Post a comment