IFI7208.DT Õpikeskkonnad ja -võrgustikud 2019

Koomiksid-koomiksid: nutiratta rakendus

19.12.2019 0:11 by Kaja T

Koostasin juhendi Nutiratta rakendusele “Comic Strip It!”. Valisin antud rakenduse, kuna ei olnud seda ega ka analooge ise kasutanud. Samas tundub “pildikeel” (nii foto kui video) just noorte vaates väga kõnekas.

Juhendi rakendusele lisan nii pdfi kui wordi dokumendina.

Nutirakenduse ratas

Minu hinnangul on Nutirakenduse ratas mõnevõrra liiga üle paisutatud infoga. Võibolla oleks kergem hoomata kogu materjali, kui info oleks esitatud kihtidena ning ilmuks sammhaaval.

Rakenduste viiteid/näiteid on palju, samas need ei ole seostatud (õppe)tegevustega ning selleks, et aru saada, millised on analoogsed rakendused (sarnaste funktsionaalsustega), peaks kõik rakendused justkui läbi proovima. Kasutajale oleks lihtsam ja selgem, kui analoogsed rakendused oleks kokku kategoriseeritud. Ma arvan, et siis oleks ka algajad rohkem valmis Nutirakenduste ratast kasutama.

Ma ei märganud viidet, millal on äppide näited rattale lisatud. Kuna äppe tekib pidevalt juurde ning võib tekkida hoopis paremaid analooge on küsimus, kas ei peaks olema selgemad soovitused kategooriate kaupa, kuhu on lisatud küll mõned näited, kuid nimekirjad on jäetud n.ö avatuks (nt koomiksite tegemise äpid, märkmikud, tegevusloetelud, esitluste koostamine jne).

Ja kui sobib nii pakkuda, siis mina soovitaks lehelt nutirakendusteratas.ee peita need alalehed, mille all veel sisu ei ole – nii jätab leht usaldusväärsema mulje.

https://kajatml.wordpress.com/2019/12/18/koomiksid-koomiksid-nutiratta-rakendus/

0 comments:

Post a comment