Haridustehnoloogia praktika

HT praktika 3. põhiülesanne

11.11.2013 16:27 by Ruth Randoja

http://htpraktika.wordpress.com/2013/11/01/pohipraktika-3-ulesanne-eneseanaluus/


Otsustasin võtta suuna Merrilli kivike tiigis õpidisaini mudelile, kuna ADDIE mudelit õppejõud ei soovitanud kasutada ning Merrilli mudeli selgitused ning Exceli näide olid  Mart Laanpere loengust veel meeles. Praktikajuhendajaga peetud läbirääkimiste  tulemusel, otustasin luua alustusjuhendi WordPress õpiblogi ülesseadmisel Haapsalu Kolledži HT täienduskoolitusel osalejatele, kes mingil põhjusel loengus osaleda ei saa. Reaalselt kursus veel alustanud ei ole, seetõttu ei tea ma, kes on see õpetaja, kes tuleb haridustehnoloogia täienduskoolitusele, kuid  hoidsin kasutajaloona endal silme ees koondpilti  õpetajast, kes on avatud uuendustele, uudishimulik ja põhjalik, kuid kelle inglise keele oskus võib jätta pisut soovida ja võibolla esineb ka pisuke tõrge uue keskkonna kasutuselevõtul, eriti juhul, kui juba eelnevalt on peetud blogi näiteks bloggeris.


Juhend ise asub siin.


Merrilli mudeli faasid


1. Specify a real-world problem or task.


Reaaleluline vajadus on luua täienduskoolituse kursusel endale õpiblogi, mida hakatakse kasutama õppetöös eelkõige õppejõu antud ülesannetele vastuspostitusteks.


2. Identify a progression of problems or tasks. 3. Analyze each problem for component skills.


Probleemide või ülesannete arengu osas toetasin enda kogemusele WordPressi kasutajana. Kasutaja progresseeruvad küsimused või probleemid, millele vastused juhend annab, oleks sellised:  1. Miks ma pean tegema õpiblogi ja miks just WordPressiga? Ennetamaks tekkida võivat küsimust – õppija saab teada, mis eesmärgil WordPress keskkonda kasutatakse ning teda suunatakse internetti otsima vastust küsimusele miks WordPress ja mitte mõni muu keskkkond.

  2. Mis see WordPress on? WordPress.org ja com? Teadmine, et WordPressi kasutamisel saab minna kaht teed mööda: piiratud ja piiramatute muutmisvõimalustega, võiks tulla kasutajana varem, kui näiteks minul. :)

  3. Konto loomisel: kuhu see kasutajanimi ilmub ja ajaveebi aadress ja miks Create Blog nupp ikka hall on? Olen märganud, et uue kasutaja loomine uues keskkonnas on paljude jaoks künnis, ilmselt ei ole see probleem haridustehnoloogia täienduskoolitusel osalejatele, kuid ometi püüab see osa kiirelt üle aidata võimalikest kitsaskohtadest.

  4. Teemad? Millise ma nende terve hulga teemade seast siis nüüd valin? Teema valimisel võib minna väga sügavale, uurides milliseid funktsioone erinevad teemad toetavad. Siin väga sügavale ei minda, loodan, et teadmine, et maksab kasutada populaarsemaid teemasid ning mitte fotode presenteerimise teemasid ning et teema valimisel tuleb lähtuda blogi funktsionaalsusest, on piisav.

  5. Postitused ja lehed, mis vahe seal on? Ja kuidas neid luuakse? Teadmine, et õpiblogi üles ehitades tuleks mõelda staatiliste lehtede ning postituslehtede võtmes, võiks tulla samuti võimalikult varakult.

  6. Kuidas ma menüüd luua saan? Alustamiseks on vajalik ka oskus luua menüüsid ning teadmine, et lehtede ja postituste puhul toimub menüüs moodustamine erinevalt.

  7. Mis see pingpack on? Ja kõige lõpuks nii vajalik pingpack, WordPressi funktsioon, mis muudab selle blogikeskkonna õpetajale armsaks. Õppija saab teada, kuidas see toimib ning kuidas seda kasutatakse.


4. Design a task-centered instructional strategy.

5. Design an instructional interface and navigation.

6. Develop a functional  prototype of the course.

7. Evaluate the course


Evalveerimisest:


Nüüd järgneb pisut kurvem osa ja see on ka põhjus käesoleva postituse hilinemisele ehk haridustehnoloogi elu varjupoolest: keskkonnad, mis paar aastat tagasi tegid kõik, mis vaja, ei hakka millegipärast tööle, miks, seda põhjust ma guugledades ei leidnud.


Nimelt armsa kolleegi pildi ja teksti salvestamisest Morae keskkonnas ei tulnud välja midagi – täiesti arusaamatul põhjusel tekkis täiesti tühi fail, mida Morae Manageris avada ei õnnestunud. Väga kurb.


Kollegi leitud paar näpuviga parandasin ning üldiselt oli tema tagasiside postiivne.  Tõeline evalveerimine toimub jaanuaris.


Tuju aitas parandada 12 iPadi ette valmistamine koolituseks: puhastamine,   etteantud programmide installeerimine (QR Reader, Haiku Deck, EduCreations, Book Creator, Nearpod, Puppet Pals2, Opposites, Spelinglish, I can Animate, Comic Life, Toontastic, Sock Puppets), täis laadimine.


IMGP0348


Homme osalen ka huvi pärast sellel koolitusel.


Eneseanalüüs:


Enesetunne pole suurem asi, kuna pole päris hästi õnnestunud koolitööde graafikust kinni pidada.  Ka praktika  osas peab mainima, et muud sekeldused varjutavad minu rolli praktikandina. Loomulikult pole siin vabandada midagi.


Lõpetuseks suurepärast lugemist Piret Lehistelt. Kommentaarid näitavad, et haridustehnoloogide selgitustöö on alles alguses.


http://rrandoja.wordpress.com/2013/11/11/ht-praktika/

0 comments:

Post a comment