Haridustehnoloogia praktika

4. põhipraktika – B-litsentsi koolitusel osalemine

28.10.2013 1:34 by Elo Sepp

21. oktoobril osalesin UEFA B-litsentsi koolitusel. Koolitajaks Karel Voolaid.

Suurepärane võimalus. Väga äge päev – puhas energia. Ootamatu. Tempo ja vaheldus.

Alustuseks mõelge, kuidas te teretate? Kontakti loomine.


Mõned mõtted, mis ma omale kirja panin: Mängust väljalõigatud olukorda harjutatakse treeningul, seda ei pea mängijad teadma. Mängija tunneb olukorra mängus ära.

Saladustel pole edasiviivat jõudu, jagamisel on. Sharing is caring:)

Väga head näited. Kui reeglid on selged võib hakata katsetama ja eksperimenteerima.

Karel Voolaid sõnastas mängu nautimise väga hästi – see on nauding ülesannete täitmisest ja hästi mängimisest, mitte mängus tiksumisest, naudisklemisest.


Päeva teise osa loengust tegin ekraanisalvestuse ja pean tõdema, et maciga on see väga mugav. Kahjuks oli mul olemas ainult esitlus, aga mitte selles olevad videod ja töölehed, mida koolitaja esitlusega vaheldumisi kasutas.

Karel kasutab mängujooniste tegemiseks PowerPointi (PP), sellega on lihtne teha ja skeemid näevad head välja. Hea treener peab oskama esitlust ja jooniseid teha.


22. oktoobril kohtusime, et arutada, milline on EJL koolitajate vajadus.

2 tundi kulus lennult. Kõigepealt tutvustasin oma magistritöö teemat ja Karel rääkis, mida nemad vajaksid ja mida nende veebist monitooringuga seoses leida saan.

Koolitusel tekkis küsimus, kuidas jagada slaide ja muid koolitusmaterjale. Materjalid Dropboxi ja jagada sealt kaudu e-postile. Karel oli valmis proovima.

Näitasin, kuidas saab teha ekraanijuhiseid screencast-o- matic‘uga, kuna koolitusel Karel lubas treeneritele näidata, kuidas PP kasutada. Soovitasin teha sellest kohe ka ekraanijuhis koolitusmaterjalide juurde. Kui treeneril on kunagi vaja esitlust tegema hakata, ei pruugi enam meeles olla, siis on hea videost järgi vaadata.

Veel näitasin, kuidas saab pilti õigesse suurusesse lõigata (croppida). PP pole just kõige mugavam vahend piltide suuruste muutmiseks – väga kergesti läheb proportsioon paigast.


Enesekriitiliselt pean tõdema, aega ma ei osanud planeerida. Rahvajalgpalli koolitusteni me ei jõudnud. Aeg kulus erinevate vahendite katsetamisele. Samuti jäid mälupulgale võtmata koolitusel näidatud videod ja paberil jagatud skeemid. Need on nüüd ikka veel ekraanijuhisele lisamata, et materjal vaadatav oleks. Tegin esialgu ekraanijuhistest audiofailid, kui on soovi ja aega, saab kuulata. Laen audiofailid dropboxi, kust Karel saab need soovikorral oma koolituste kausta panna.

Järgmiseks lähen 28. oktoobril vaatama B-litsentsi koolituse 2. päeva, kus treenerite praktilises osas kasutatakse pulsikellasid.


PP crop


Kahe koolituse kokkuvõtteks tegin ühe joonise, mida kavatsen täiendada, kuni pilt koolituste e-toest hakkab selginema. EJL koolitused


Põhipraktika – 2. ülesanne + eneseanalüüs

http://elolee.wordpress.com/2013/10/28/4-pohipraktika-b-litsentsi-koolitusel-osalemine/

1 comments:

Kairit to Elo Sepp

01.11.2013 10:23

Tänan, Elo. Su kaks viimast sissekannet on jälle huvitavad, kuna teed praktikat lihtsalt teistmoodi oludes. Võib olla seda jalgpalli osa tuleb rohkem sissekannetest välja kui haridustehnoloogilist osa ja ehk saaks järgmistes sissekannetes sellele natuke suuremat rõhku panna..

Post a comment