Haridustehnoloogia praktika

Praktika esimene ülesanne

20.10.2013 11:03 by Virgo Õitspuu

htpraktika.wordpress.com/2013/10/12/pohiprakika-1-ulesanne-eneseanaluus/


Minu praktika 14.10 kuni 20.10 Sel nädalal tegelesin Vanker programmi aruandlusega, koostasin ühe maksetaotluse ja vajalikud dokumendid . Valmistusin pikaks sisekoolituseks, plaanis on kevadeni kulgev mänguline koolitus. Koostasin esialgse plaani ja teavitasin siseveebi kaudu õpetajaid eelseisvast.


Tegelesin targa tahvi tundmaõppimisega, meie kool sai mitu uut tahvlit. Katsetasin, mida ta võimaldab ja uurisin kas on võimalik luua mugavalt ja kiiresti õppematerjali. Lisaks uurisin kuidas saaks valminud õppematerjali õpetajale mugavalt lihtsalt jagada õpilastele veebis. Pidin veidike pettuma, sest võimalikuks väljundiks on ainult pdf formaat.


Esimene põhipraktika ülesanne – õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud


Valisin kliendiks eesti keele ja kirjanduse õpetaja, keda olen juba kaks aastat püüdnud mõjutada, et ta kasutaks Moodle õpihaldussüsteemi. Põhjuseks vajadus tema tööd efektiivsemaks muuta, siiani kasutas õpilaste tööde hindamisel oma elektroonilist kirjakasti. Lisaks vajadus õpilastega teha rühmatöö ja parandada õppematerjalide kättesaadavust praktikal olnud õpilastele.Moodle valisime seepärast, et õpilastele on see tuttav ja on olemas kasutajad selles süsteemis, lisaks eesti keelne ja õpetaja oli enne ise osalenud õpilasena. Moodles on lihtne ja efektiivne hallata protsessi.  Rakendamine sujus keskmisest paremini, tellisime HITSA Moodle serverist uue kursuse ning tegimevalmis ühe faili üleslaamiga ülesande ja foorumisse rühmatöö. Õpiti kasutama Moodlet õpetajana, kursuse loojana.


http://papitrolla.wordpress.com/2013/10/20/praktika-esimene-ulesanne/

1 comments:

Kairit to Virgo Õitspuu

20.10.2013 14:25

Selle ülesande puhul oleks nagu lõpp õhku jäänud. Hakkas palju tõotavalt palju ja jäin ootama lõppvaatust, aga seda ei tulnud. Sa tood välja selle osa, mida sina õpetasid, aga see pool, et kas õppejõu vajadustele see vastas, kas ta keskkond tundus talle arusaadav jms, seda oleks lisaks oodanud.

Post a comment