Haridustehnoloogia praktika

Praktika 30. september kuni 11. oktoober

12.10.2013 13:36 by Virgo Õitspuu

Tegelesin põhiliselt plaanitud tegevustega, seotud VAKeR programmiga.  Lisaks jooksvad küsimused ja renoveeritud majaga seotud probleemid.


VANKeR programmi raames lisasin 7 õpiobjekti ja 2 e- kursuse esitlused  ja lingid taotluste veebi ning tegin sissekanded repositooriumisse, õnnestus tund enne tähtaega kõige sellega ühele poole saada.  Andsin tehnilise eksperthinnangu ühele  ühiskursusele ja ühele teises kutsekoolis valminud e- kursusele.  Koostasin koostöös raamatupidajaga maksetaotluse HITSA-le, seitse õpiobjekti ja kaks e- kursust.  Selle tegevusega toetasin e- õppe arengust meie koolis. Edasi tulevad  veel mõned tegevused ja siis on VANKer programm läbi.


Renoveeritud majaga seonduvad tegevused piirduvad IT tehnikuga konsulteerimises, planeerimises ja koostöös seadmete häälestamisel. Ta annab mulle vajaliku info, mida edastada nõustamise või koolituse käigus õpetajatele ja saan juhtida IT arengut haridustehnoloogiast lähtuvalt.


1. oktoobril külastas meie kooli HITSA delegatsioon, sest nad valisid meid sel aastal sügisseminari paigaks. Vaatasime koos ruumid üle,  kohtusime juhtkonnaga ja leppisime edasised tegevuse kokku. Suhtlesin kogu perioodi vältel HITSA-ga sügisseminari  teemadel. Sügisseminar  tutvustab meie kooli ja toob e- õppe koolituse koju kätte.


Nõustasin hetkel õppeosakonna juhatajat mõistekaardi loomisel, ta õpib ühel  e- kursusel kus seda oli vaja.  Vajadus kaasata juhtkond e- õppe arendamisse, toetus vajalik edaspidi.


Tegelesin kokanduse sessioonõppe õppuritega, tutvustasin kooli infosüsteemi, tegime korda ekooli, lõime kontod VIKO-sse ja Moodle-sse. Kasutame sessioonõppes e- õpet. Edaspidi on neil mitu korda vähem probleeme ja nad teevad kodus tööd hea  meelega.


Nõustasin toiduainete töötlemise eriala  õpetajat Moodle kasutamises ja seadistasin vastavalt tema soovidele „Õlle tehnoloogia“ e- kursuse.  Meelde tuletamine on vajalik, õpetaja saab kindlust juurde ja tulevikus on avatud uutele võimalustele e- õppes.


Tegelesin pingsalt mõttetööga, kuidas motiveerida õpetajaid pidevalt tegelema muutuva e- õppega ja arendada nende haridustehnoloogilisi pädevusi.  Jätkuvad kaks korda nädalas haridustehnoloogia tunnid ja individuaalsed nõustamised. Kasutan sel aastal mängulist lähenemist, ehk toon sisse mängulised elemendid, anonüümsus, tasemed, valikud, üllatused ja kogemuspunktid (experience). Mäng toimub VIKO keskkonnas, prototüüp on tööks valmis. Plaanis on kaasata juhtkond. Tutvustasin  ima ideed õppeosakonna juhatajale ja ta kiitis selle heaks.  Edasi tuleb veel läbi rääkida direktoriga motivatsioonipaleti suhtes ja kokku leppida alustamise kuupäev.


http://papitrolla.wordpress.com/2013/10/12/praktika-30-september-kuni-11-oktoober/

1 comments:

Kairit to Virgo Õitspuu

20.10.2013 14:20

Väga hea! Oled kirjutanud oma igapäeva tööst huvitavalt ja haaravalt ja tood kenasti välja oma argipäeva erinevad nüansid. Eriti meeldib mulle, et oled sisse toonud ka mõned kitsaskohad, mis vajavad mõtlemist ja lahendamist, seda suunda võta arvesse ka järgmistel nädalatel.

Post a comment