Haridustehnoloogia praktika

1. praktikakoha valiku põhjendused

24.09.2013 23:18 by Elo Sepp

1. Ülesanne – Sõnasta praktika alguses oma praktika eesmärgid ja ootused ning lisa praktikakoha tutvustuse ning praktikakoha valiku põhjenduse.


Praktika läbiviimise kohaks  oli mu esimeseks valikuks Eesti Jalgpalliliit, et siduda praktika oma magistritööga. Magistritöö üheks eesmärgiks on kaardistada Eesti noorte jalgpallis läbiviidavaid treeningmetoodikaid ja monitooringu viise.  Soovin tutvuda jalgpallikoolitustes õpetatavaga ja luua seosed oma uuritava teemaga.


Jalgpalliliidust on mu praktika juhendajaks koolitaja Katrin Kaarna. Lähtudes haridustehnoloogia praktika ülesannetest leppisime kokku , et püüame leida jalgpallikoolitustele sobiva veebikeskkonna. Töötava prototüübi teeme rahvajalgpalli koolitusele või osale sellest, olenevalt mahust ja ajalistest võimalustest. Töö käigus tutvustan asjaosalistele õpikeskkonna kasutamise võimalusi.


Eesti Jalgpalliliit on on riigi suurim spordialaliit, kus töötab ligikaudu 50 inimest. Organisatsiooni põhimõtteks on, et kõik peavad saama võimaluse. Mina sain.


Jalgpall on Eesti harrastatuim spordiala – Eesti Spordiregistri andmetel on 15 255 registreeritud jalgpallurit.  Aastal 2013 töötab EJL 15 erineva rahvuskoondisega, sh mehed, naised, noored, saali- ja rannajalgpall. EJL egiidi all peetakse sel aastal 5206 ametlikku mängu, kaasa teeb 694 võistkonda. Mänge teenindab 380 mees-ja 25 naiskohtunikku. Jalgpalliliit viib läbi koolitusi jalgpallitreeneritele ja annab välja EJL C, UEFA B, A ja Pro litsentse. Lisaks rahvajalgpalli koolitused, kus võivad osaleda kõik jalgpalli huvilised.

EJL on viimase 15 aastaga investeerinud infrastruktuuri arengusse ligi 20 miljonit eurot.


Juba esimesed kaks kohtumist jalgpalliliidus andsid väga palju uut infot,  materjale, millega tutvuda ja vahendeid, mida katsetada. See on ikka väga huvitav ja põnev maailm, ühtepidi nii lihtne ja kergesti mõistetav, siis jälle väga keeruline. Loodan, et saan selgust.


Vaatan, kas vean välja ja saan järgida praktikal mõtteterasid, mis uurimismetoodika aine tegelasega seotud. Niisiis esimene:

Alice mõtles: “Mis kasu on raamatust, kus pole ei pilte ega kõnelusi?”


2013-09-11-13.53.30

Praktika koondnimeks on Elo Jalgpallimaal.


 

http://elolee.wordpress.com/2013/09/24/1-praktikakoha-valiku-pohjendused/

1 comments:

Kairit Tammets to Elo Sepp

28.09.2013 21:11

AItäh, Elo. Ilusti ja südamest kirjutatud praktikakoha valik. Sa justkui ei peagi midagi põhjendama, sest sa lihtsalt tahad nii väga, et ma olen sind toetamas. Loodan, et praktika õnnestub ja sa leiad seal imedemaal suuremaidki üllatusi.

Post a comment