Digitaalsete õppematerjalide koostamine 2013

Õppematerjalide kvaliteedi teema kokkuvõte

19.05.2013 16:12 by Course Blog

Kursuse viimaseks teemaks oli õppematerjalide kvaliteet. Taimi käis välja mõtte, et õppematerjalide autorvahendid (näiteks LeMill) võiks sisaldada enesehindamise maatriksit, mis võimaldaks autoril enne avaldamist materjali kvaliteeti hinnata. Virgo rõhutas seda, et kvaliteetse õppematerjali valmimise juures on väga oluliseks analüüsi (õppedisaini) osa. Mitmed teie hulgast (Kristi, Helle, Kaire ja Taimi) andsid ülevaate LORI hindamismudelist. Kaire leidis lisaks ka QED kvaliteedikriteeriumid e-raamatute hindamiseks.


Oma rühmatööna valminud õppematerjali hindamisel lähtusite te Koolielu hindamiskriteeriumidest. Tõstaksin esile Kaire, Pireti ja Katriini postitused, kes lisaks punktide esitamisele analüüsisid oma materjali puuduseid.


Järgmisel aastal tahaksin ma kursuse ülesehitust muuta nii, et kvaliteedi teema tuleks enne rühmatööde valmimist. Kvaliteediga koos peaks käsitlema ka õppematerjali valmimise protsessi.http://oppematerjalid.wordpress.com/2013/05/19/oppematerjalide-kvaliteedi-teema-kokkuvote/

0 comments:

Post a comment