Digitaalsete õppematerjalide koostamine 2013

Kursuse tagasiside ja enesehinnangu refleksioon

19.05.2013 11:56 by Virgo Õitspuu

1. Kursus nii tehniliselt kui metoodiliselt super, tõestuseks kvaliteedimärk.  Inimestele meeldib teada, mis neid ees ootab,  kursus pakkus seda võimalust. Väga hoolikalt valitud ja loodud õppematerjalid.  Oli võimalus teha valikuid, toimis motivatsiooni tõstvalt.  Lisaks kontakttunnid, mis aitasi õppimisele kaasa ja hoidsid sidet.  Kursuse võib liigitada 21. Sajandi kursuseks kus õpetaja juhib protsessi , toimub ühine õppimine ja seda nii, et õppija ei märka pingutust mis kõik selleks tehti.


2. Minu poolt koostatud õpileping on väga lakooniline, olen püstitanud konkreetset eesmärgid. Eesmärgid ma täitsin suuremas osas kõik.  Sain uusi kogemusi ja teadmisi digitaalsete õppematerjalide koostamisest, kuigi olen sama teemaga tegelenud juba kuus aastat.  Kursus pakkus väga palju võimalusi oma eesmärkide täitmiseks, kahjuks jäi mul kõik võimalused kasutamata.  Jäin näiteks Xerte-ga  poolele teele, oleks tahtnud rohkem aega kulutada selle vahendi tundma õppimiseks ja luua üks oma töös kasutust leidev õpiobjekt.  Plaanis on seda  iseseisvalt teha aines , mille ma selle kursuse lõppedes ette võtan.  Üks suur minus lähtuvalt õpilepingust oli  veel,  lugesin kursusekaaslaste valminud ülesandeid hoolega, aga ei jaganud neid lugedes tekkinud mõtteid. Pidev aja ja energia  puudus, mille  oli organiseerinud „leivaisa“ ning mingil määral ise, pärssis kvaliteetset õppetööd.  Väga jäin rahule enda poolt , sellega et töötasin põhjalikult läbi õppematerjalid. Tekkis harjumus lugeda inglise keelseid teadusulikke artikleid, mille käigus tekkis lugemise vilumus  ja huvi nende vastu. Minu jaoks maailm avardus  rohkem kui ma õpilepingut koostades lootsin.


Kokkuvõtteks võin hinnata kursuse ikkagi  minu jaoks korda läinud, sest ma koostasin ühe huvitava vahendiga õppematerjali. Lisaks sain väga palju vajalikke teadmisi edaspidiseks, näiteks viitamine ja autoriõigused. Kursuse kõige suurem teene on minu silmaringi avardamine ja läbi selle suurenes huvi  uurida  ja katsetada haridustehnoloogia valdkonnas  veelgi.


Suur tänu!http://papitrolla.wordpress.com/2013/05/19/kursuse-tagasiside-ja-enesehinnangu-refleksioon/

2 comments:

Piret Joalaid to Virgo Õitspuu

19.05.2013 23:16

Virgo, oled 1. punktis kõik nii hästi ära sõnastanud, et olen kahe käega poolt!

Taimi to Virgo Õitspuu

21.05.2013 18:16

Õiget juttu kirjutad, Virgo. Nõustun Piretiga – hästi sõnastatud!

Post a comment