Digitaalsete õppematerjalide koostamine 2013

Õppematerjalide koostamise vahendid

03.03.2013 23:19 by Kaire Kollom

Ülesanne


Valisin veebipõhise õppematerjali koostamiseks keskkonna Connexions. Connexions on keskkond, mis võimaldab väga lihtsalt luua veebipõhiseid õppematerjale. Kõige lihtsam viis on luua tekstifail Word’is ning see üles laadida. Oluline: word’i fail peab olema salvestatud Word 97-2003 Document versioonis.


Word’i failis tuleb ära määrata pealkirjad (heading), tekstikujundused (bld, italic jne) ja lisada pildid, lingid.


Minu jaoks osutus ületamatuks Youtube’ist videode vistutamine. Soovisin lisada õppematerjali videod omaloodud animatsioonidest. Katsetasin kordi ja kordi, aga miski läks ikka valesti. Loodetavasti avaneb tuleval pühapäeval (10.03) võimalus kontakttunnis veidi abi ja soovitusi saada :) . Nii jäid õppematerjali vaid lingid :( .


Loodud õppematerjaliga animatsioonide loomise programmist AnimatorDV Simple saab tutvuda siin.


Connexions’i plussid: lihtne õppematerjali loomine; võimaldab kasutada olemasolevaid tekstifaile õppematerjali loomiseks.


Connections’i miinused: meediafailide lisamine nõuab oskusi html-keeles; mooduli avaldamine toimub viivitusega (uue konto omanikel).


Varasemalt olen loonud veebipõhiseid õppematerjale, kasutades exe Learningut (koostasin aine materjalid, mis hiljem lisasin Moodle’is e-kursusele) ning veebilehekülgede koostamise vahendeid (õpiobjekt). Õppedisaini alustes kasutasime oma rühmatöö esitamiseks LeMill keskkonda, kuid seda eelkõige loodud materjali esitamise kohana, mitte õppematerjali loomiseks.


Teema oli väga huvitav ning praktiline. Kõik pakutud vahendid ja keskkonnad tahavad enamat aega tutvumiseks ja katsetamiseks, aga algus on tehtud…


 

http://www.htk.tlu.ee/wordpress/dippler/kaire19/2013/03/03/oppematerjalide-koostamise-vahendid/

2 comments:

helle52 to Kaire Kollom

04.03.2013 11:41

Olen sinuga nõus, et aega on rohkem vaja, et hea materjal koostada. Uurisin kõik võimalused läbi, mis olid välja pakutud, aga tulemuseni veel ei jõudnudki. Meeldis sinu väljapakutud programm.

Hans to Kaire Kollom

06.03.2013 17:17

Katsetame Connexions keskkonda videote vistutamist pühapäevases kontakttunnis.

Post a comment