Intelligentne arvutikasutus

Viies kodutöö

01.11.2010 9:25 by Siim Iljašenko

Varundus ja sellega seonduv mu elus.


Varundan muusikat, filme ja pilte välisel kõvakettal (Western Digital My Passport 500GB 2,5″) ning kooliasjad ja dokumendid on Dropboxis (mille kontoga on ühendatud nii sülearvuti kui lauarvuti). Igaljuhul olen selliste väliste ketaste poolt, mis ei vaja lisatoidet. Pigem oman 2-3 500GB-st ketast, kui ühte 1,5TB ketast, mis vajab lisaks USB-le adapterit. Loeksin ennast keskpäraseks varundajaks.Varundamiseni jõudsin siis, kui olin KAKS korda kõikidest oma failidest ilma jäänud tänu XP-le ja enda eksperimenteerimesele. Automaatselt uuendab ennast ainult Dropbox, kõvakettale teen update‘i kord nädalas. Kui kunagi jõuakamaks saab, siis lähen arvatavasti F-Secure’i Online Backup’ile üle, sest viimased pakuvad 59,99 EUR-i eest aastas piiramatu andmemahuga varundust, millest rääkis mulle Kalle Kivi (Arvuti töövahendina, õppejõud).http://siimiljasenko.wordpress.com/2010/11/01/viies-kodutoo/

2 comments:

Tanel Toova to Siim Iljašenko

01.11.2010 9:58

Dropbox ja muud sarnased teenused on tõepoolest päris mugavad väiksemamahuliste asjade varundamiseks. Mis puutub F-Secure Online Backup’i, siis peate seda teenust kasutades arvestama ka oma internetiühenduse üleslaadimiskiirusega – piiramatu andmemaht on tore küll, aga kui soovite kogu oma masinast backup’i teha, siis ilmselt jääb asi pidama just üleslaadimiskiiruse taha.


Väline kõvaketas on selles mõttes mugavam ja kiirem lahendus. Nagu aru saan, teete sinna praegu varundust käsitsi. Miks-mitte lahendada see protsess mõne sünkroniseerimistarkvara abil või kirjutada ise varundusskript?

Raido to Siim Iljašenko

25.11.2010 14:44

Ole hea võta ühendust F-Secure Tugikeskusega Eestis 6998181, meil on sulle üks kingitus üle anda ;) Või saada mulle meil.

Post a comment