Intelligentne arvutikasutus

Neljas kodutöö

31.10.2010 1:31 by Siim Iljašenko

Installeeri hüperviisor ja paigalda operatsioonisüsteem, mida varem kasutanud ei ole. Nonii, ülesanne selge. Avan btjunkie.org-i ning otsin endale VMWare WorkStationi koos KeyGen’iga, sest olen pätt ja kaabakas. Lisaks on vmware.com-i leheküljel mingi temporary maintenance problems ja tasuta 30-päevalise testversiooni saamiseks peaksin tellimuse läbi meili esitama ja muud jamad. Kuna ma olen juba pähe võtnud, et tahan just VMWare’i Workstationit, siis lähengi torrenti teed. Süümepiinasid ei teki, kuna paigaldan selle ainult korraks ning seejärel deliit! Operatsioonisüsteemiks, mille virtuaalselt paigaldaksin, valisin Estobuntu. Olen Estobuntu paigaldamist oma läpakasse tegelikult juba ammu plaaninud lasta, paralleelselt Windowsiga siis. Kunagi ammu-ammu (2007) sain Microlinki läpaka, millesse oli paigadatud RedHati Linux ning päris ausalt öeldes oli see küllaltki sümpaatne. Proovime siis Estobuntut, kuid alustame VMWare installimisega:


1. Install on tavaline “next-next-yes”-tüüpi jada. Mõned minutid kõigest.


2. Seejärel “All Programs” – “VMWare” – “VMWare Workstation” ning “Create a new Virtual Workstation”. See pole nüüd päris nii lihtne kui oli VMWare’i installimine, kuid midagi kaelamurdvat pole siingi.


Kettamahu kasutuse määramine


3. Pärast järjekordset nextide ja yes’ide jada annab programm mulle akna, kus on järgmised valikud:4. “Paigalda Estobuntu” vajutatud, vajalikud “enterid” õigetes kohtades vajutatud (kui must ekraan valge tehnilise tekstiga kaua ees on, tundub “enteri” vajutamine õige teona) ning Estobuntu 10.09 ülesbuutimine on valmis.


Kokkuvõttes: küllaltki intuitiivne, kaunis ja eestikeelne. Tänu VMWare’ile on nüüd Estobuntu nüüd minulgi nähtud. Sügavamalt praegu analüüsima ei hakka, kuna paljud tegemised ees…http://siimiljasenko.wordpress.com/2010/10/30/neljas-kodutoo/

1 comments:

Tanel Toova to Siim Iljašenko

01.11.2010 9:51

Lepime kokku, et tarkvarapiraatlus on paha (ja ebaseaduslik) ning rohkem te sellega ei tegele. Vabavaralisi alternatiive on ju küllalt! Samuti pole eriti hea mõte avalikus blogis sellist tegevust maailmale kuulutada – kuigi “julged teha, julge ka tunnistada” on iseenesest positiivne põhimõte.


Ülesande endaga saite kenasti hakkama – loodan, et edaspidi lahendate selliseid asju siiski legaalsel teel. Tegelikult peaksite ka selle ülesande vabavara abil uusti lahendama – või kui teile paremini sobib siis ostma VMWare WorkStation litsentsi.

Post a comment