Intelligentne arvutikasutus

6. loengu kodutöö

17.10.2010 19:38 by Annika Arro

Kuuenda loengu kodutööks oli installeerida enda mobiili Opera Mini brauser. See veebilehtiseja oli minu mobiilis juba olemas, kuid kasutanud ma seda varem polnud. Põhjus, miks ma mobiilset internetti ei ole varem kasutanud, on selle hind. Ja kui mobiili just arvutiga ei ühenda, siis on mulle ka telefoni suhteliselt väikene ekraan alati ebamugavana kasutada tundunud. Nüüd, seoses koduse ülesandega, ma siiski proovisin mobiiliinternetis surfamise järgi ja sain positiivse üllatuse: see oli küllaltki lihtne! Kuna minu mobiilis oli Opera Mini brauser juba peal, siis toon siin tekstis võrdluseks enda arvutis olemasoleva Internet Exploreri veebilehitseja. Opera Mini brauseris proovisin minna netilehekülgedele, millel tihti ka Internet Exploreris käin. Külastasin Facebook.com lehekülge, mis avanes väga kiiresti ja kus erinevate võimaluste üles leidmine ja kasutajate poolt üles laetud piltide vaatamine ei käinud sugugi üle jõu. Otsustasin külastada ka Hotmail.com lehekülge, mis avanes Opera Mini veebilehitsejas veidi aeglasemalt kui Internet Exploreris. Meilide lugemisega sain seal hakkama, kuigi mugavam on seda teha suure arvutiekraani vahendusel. Tahtsin minna ka postimees.ee lehele, kuid see mul Opera Minis ei avanenud, ka pärast mitmeid kordi proovimisi.


Kuigi mulle meeldib meile ja artikleid lugeda ning sõprade pilte vaadata siiski rohkem läbi suurema arvutiekraani, siis sain aru, et vajaduse korral saaksin ka mobiilis seda kõike teha. See, et ma mobiilse interneti võimalustega nüüd lähemalt tutvust olen teinud, lubab mul järgmine kord seda kasutades juba märksa kindlam olla. Ilmselt siiski väga tihti mul mobiilse interneti kasutamise vajadust ette ei tule.


 Võin öelda, et Opera Mini brauser on kasutajasõbralik ja üpris kiire (jäi siiski veidi alla Internet Exploreri kiirusele). Mis peamine, kui ikka vaja on, siis saab tänu sellele korralikult internetis käia kohas, kus see muidu arvutite puudumise tõttu võimatu oleks.http://aarro.wordpress.com/2010/10/17/6-loengu-kodutoo/

1 comments:

Priit to Annika Arro

18.10.2010 15:23

Kui su telefon toetab Nokia Ovi poodi, siis sealt leiab näiteks Postimehe uudiste lugemiseks eraldi rakenduse – http://store.ovi.com/content/36973


Lisaks on paljud suuremad veebilehed loonud spetsiaalselt mobiilidele versioonid oma teenustest, näiteks m.facebook.com ja m.delfi.ee.


Tänud sisuka postituse eest!

Post a comment