Intelligentne arvutikasutus

6. loengu kodutöö

12.10.2010 11:35 by Alar Mõniste

6. loengu kodutöö


Kodutööks oli installida opera mini mobiili. Tehtud. Tegelikult olen Opera mini browserit kasutanud ka eelnevates telefonides ja ka praeguses oli varem installeritud, seega paigaldamise protsessikohta ei ole midagi suurt rääkida. Lihtsalt tõmba ja kasuta. Kõvasti kiirem on küll kui kaasa tulev veebilehitseja. E-maili olen ka telefoniga vaadanud, aga seda teen üldiselt ainult siis kui ootan mõnda tähtsat kirja ja arvutile ligipääsu ei ole. Kuna suhteliselt kallis on mobiilne internet, siis kasutan seda vähe. Tihedamini käin telefoniga internetiavarustes wifi levialas. Enda praegusel telefonil on ka gps sisse ehitatud. Selleks, et andmeside eest mitte maksta tõmbasin kohe algul mingi kaardirakenduse(gmaps kui ei eksi) ja sain sellele ka eesti kaardi(kuskil 100mb suur). Töötab, aga kaua läheb aega, enne kui satelliidid üles leiab. Mobiil-id tegemiseks vajadust ei näe, kuna pole nii tihti vajadust. Teen ikka enamus asju arvutis. Oman veel sellist vidinat, nagu pin-kalkulaator. Seega ei ole vaja id-kaardiga sisse logida, et suuremaid makseid teha, milleks ka muidugi tihti vajadust pole. Id-kaardi kohapealt, ÄRGE KANDKE SEDA TAGATASKUS :) Mul enam kiip seal peal ei tööta, ainus milleks ta kõlbab, on dokumendina poes.


Mobiiliga esinevatest raskustest tuleks veel kirjutada.  Näiteks ei saa ma telefoniga kaasa tulnud demo-mänge ära kustutada, ei tea miks, pole pikemalt süvenenud, telefoniks sony-ericcsson. Kui keegi teab milles asi, võib ideid pakkuda.


Üldiselt kasutan telefoni suurem jaolt ikkagi helistamiseks, vahel ka sõnumid. Kui mobiilne internet odavam oleks, siis võibolla kasutaks rohkem muudeks asjadeks.


Sain ükspäev kõne diililt, kes pakkus 99 krooni eest kuus piiramatut interneti. Mõtlesin selle peale, aga otsustasin ei öelda, kuna saan kõik vajaliku ka kodus tehtud, tundus see nii öelda luksuse eest maksmisena. Saan ilma hakkama. Ja kui väga vaja, siis käin opera miniga ja maksa vähe, aga kuus see summa kohe kindlasti 99. krooni ei ületa, mis praegu netis käimisele kulutan. Võibolla 10 krooni, ei tea.


Kui endale peaksin kunagi iphone soetama, siis võtan kindlasti selle 99 kroonise paketi juurde. Kuna tal suurem ekraan ja mugavam uudiseid lugeda või e-maili. Samuti oleks googlemapsi hea kasutada kui ei pea muretsema palju selle kaarditüki laadimine mulle maksma läheb. Kasutaks kindlasti rohkem.


Kokkuvõtteks ütlen, et opera mini on igati asjalik asi. Isegi neile, kel on piiramatus mahus internetti kuus, võiksid seda oma kaasa pandud lehitseja asemel kasutada.
http://alar1000.wordpress.com/2010/10/12/6-loengu-kodutoo/

0 comments:

Post a comment