Intelligentne arvutikasutus

5. Loeng - Arvuti jooksev haldamine: probleemide lahendamine ja ennetamine

11.10.2010 15:14 by Erik Varik
Peale loengut võtsin kasutusele mainitud Dropboxi. Määrasin talle kindla kausta, mida kontrollida ja salvestan oma kirjalikud tööd ja tähtsamad dokumendid sinna. Mis on Dropboxi juures veel hea, etteantud 2GB on suhteliselt lihtne suurendada. Üks võimalus on raha eest. Teine on oma tuttavatele selle soovitamine. Iga inimene, kes liitub http://www.dropbox.com/referrals/NTEyNjk4NTkxOQ antud lingil, annab mulle 250MB boonust ja saab ka ise kohe 250MB juurde.

Veel kasutan MozBackupi, mis teeb koopia minu FireFoxi profiilist (bookmarkid, extensionid, passwordid jms). Eriti hea on see, et programmil on olemas võimalus lasta tehtud koopia parooli alla panna. Kui hakkad sama programmiga kusagil tehtud koopiat kasutama, siis nõutakse ennem parooli ja alles siis lastakse asjadele ligi.

Veel on mul ka mõningad failid eraldi kõvakettal. Suuremalt jaolt siis fotod jms pudi-padi. Olen mõelnud ka välise kõvaketta ostu peale, aga alati on midagi olulisemat vahele tulnud. Korra on mul ka kõvaketas ära surnud, kadu oli õnneks väike (installitud mängud+programmid ja OS).
http://intelligentnearvutikasutus.blogspot.com/2010/10/5-loeng-arvuti-jooksev-haldamine.html

1 comments:

Nullyks to Erik Varik

14.10.2010 15:39
Dropbox sobib suhteliselt väikese andmemahu korral aga tavaliselt dokumentide jaoks sellest piisab.
Kui suuremaid faile varundate eraldi sisesele kõvakettale (mitte sama kõvaketta teisele partitsioonile), siis vähemalt failisüsteemi riknemise ja kettaseadme rikki mineku eest olete kaitstud. Väline ketas võimaldab turvalisust suurendada sel moel, et seda saab hoida arvutikomplektist eraldi.
Samuti võiks varundamise automatiseerimiseks kasutada vastavat tarkvara (SyncToy jms.) - vahel ikka juhtub, et käsitsi varundamine meelest ära läheb.
Post a comment