Intelligentne arvutikasutus

3.loengu kodutöö.

03.10.2010 18:33 by Liina Roosileht

1) Soovitada sõbrale millist arvutit võiks ta laps vajada ja arvutada arvuti omamise kulud 5 aasta jooksul.


1. Oletame, et sõbra laps on põhikooliõpilane ning vajab arvutit ainult sõpradega suhtlemiseks, internetis surfamiseks, mängude mängimiseks ning muusika kuulamiseks. Nii noorele lapsele soovitaksin osta lauaarvutit, kuna seda on mugavam kasutada ning hind on soodsam. Korraliku lauaarvuti koos monitori, klaviatuuri ja hiirega saab umbes 7500 krooni eest, mille videokaart on Intel GMA X4500 HD, mis võimaldab mängida paljusid videomänge. Mälu võiks olla minimaalselt 4Gb. Videomälu aga 1Gb. Arvutiga on kaasas ka põhilised vajalikud programmid, seega kuulub 7500 krooni alla nii seotuskulud kui ka seadistuskulud. Remondikuludeks võiks umbes planeerida 1500 krooni, arvestades, et arvuti käib viie aasta jooksul vaid korra remondis. Või kuulub üks remont garantii alla.


2) Planeerida IT vahendite omamise kulud alustavale firmale kolmeks aastaks, kes plaanib tegeleda CAD/CAM valdkonnas.


2. 3 arvutit, mis kõik kokku maksavad umbes 90 000 ning kus on vajalikud operatsioonisüsteemid olemas, ka Cad/Cam. Paberikulu oleks umbes 5000 krooni, kui arvestada, et firma kasutab 20 paberilehte iga tööpäeva kohta kolme aasta jooksul. Printeriks sobiks CANON i-Sensys MF8030 Cn Multifunctional Laser Colour Printer 5000 krooniga. Samtui on vaja ka programme, millega tööd teha. Näiteks AutoCAD, SURFCAM või MasterCam. Samuti on vaja ka kinni maksta töötajate koolituskulud.


3) Sama ülesanne mis kirjeldatud punktis 2) alustavale reisibüroole, kui töötajaid on 5.


3. Läheb vaja 5 arvutit. Iga arvuti maksab umbes 7000-8000 krooni, kus on vajalikud programmid olemas. Internetist saab tõmmata tasuta Openoffice’it. Ainult Openoffice koolituse peale on vaja teha kulutusi. Kindlasti on vaja firmal ka oma internetilehekülge. Mõne vabavara programmi abil saab teha kodulehe tasuta ning siis ei kulu reklaami peale peaaegu üldse raha.http://cludyt.wordpress.com/2010/10/03/3-loengu-kodutoo/

0 comments:

Post a comment