Intelligentne arvutikasutus

Loeng 12 – Digifotograafia

07.12.2010 22:10 by Indrek Surajev

12. loengu kodutöö.


Teha 3 pilti ja lisada need oma ajaveebi. Igale pildile lisada arutlus, mis on autori arvates pildil hästi, või miks pilt ei õnnestunud ja mida üritaks teha teinekord teisiti. Kui pilte on arvutis töödeldud, panna kirja millise programmiga ja mida tehti.


1) Pilt liikumatust objektist õues või ruumis.


2) Pilt liikuvast objektist ruumis. Näiteks liikuv koduloom, liikuv-hüppav laps.


3) Pilt kiiresti liikuvast objektist õues.


Enamus pilte on mul lauaarvutis millel OS-iks on ubuntu, tänu millele ma kasutasin pilditöötlusel sellist prohrammi nagu F-Spot (rohkem peale pidi lõikamise ma ei teinud). Pildid ise on tehtud aparaadiga Nikon D60.


1.) Esimene pilt on tehtud Viljandi folgil paadi peal. Pildi mõte oli, et tahtsin jäädvustada ilma zoomita seal kontserdi paigas olevat tuttavat turvat, et pärast vaadata kas näeb teda niisama. Vesi on ilusti peale jäänud, kuid pilt ise on kuidagi udune. Ainuke pilt siin mida lõikasin, taevast oli liiga palju peale jäänud.2.)See pilt on tehtud kompaktkaameraga Olympus Fe-35 ja kasutatud auto funktsiooni. Põhiline jäi minuarust ilusti pildile ehk siis laps, kuid taust see-eest ei ole just kõige parema kvaliteediga.3.)Jälle folgil tehtud, kuid seekord juba öösel. Igavusest klõpsutasin, kui ootasime sõpra kes oli kaduma läinud(selle asemel, et teda otsima minna :) ). Ütlen ette ära, et pilt pidigi selline jääma. Pildil on tegelikult buss, säriaja panin 1 sec., avasuuruseks 3,5, ISO 800 ja ilma välguta.Kokkuvõte: Nikon D60 ei ole minu oma, kuid pildid on minu tehtud. Peegelkaameraga pole nii tihti ümber käinud ning viimane pilt oli ka tehtud fotoka omaniku õpetuste järgi. Olen ise ka selline auto funktsiooni kasutaja.http://indrek7s.wordpress.com/2010/12/07/loeng-12-digifotograafia/

1 comments:

Kalle Kivi to Indrek Surajev

07.12.2010 22:38

Tegelikult on igas pildis midagi vaadata.

teisel pildil oleks võinud sügavusteravus olla selline et teust ehk udusemaks. Tavaliselt on selleks vaja ava väiksemaks muuta.

Pole viga. Vähemalt on selge mida on tahetud teha.

Post a comment