Intelligentne arvutikasutus

11. Loeng - Multimeedium kodus

04.12.2010 15:06 by Erik Varik
Niisiis, alustan oma "Projekt Utoopiat".

Kööki leiaks kohe oma tee Samsung Zipel külmik. Õpetaks naisele kasutamise ilusti selgeks, siis oleks tal hea ja lihtne kasvõi omletti teha :), kuna külmikule on suudetud selgeks teha, miks ja kuidas Wi-Fi`t kasutada.

Kuna ma pole täielik audiofiil, siis piisaks müristamiseks täiesti Panasonic SC-BFT800. Tema kasuks räägib võimalus ta kenast seinale riputada, ühilduvus Windows 7 (striimida videosid, fotosid, muusikat), juhtmeta subwoofer, võimalus kindlatel netilehtedel ringi vaadata, kasutades sisseehitatud Viera Cast nimelist teenust (nt. Youtube, Picasa jms.). HDMI kaudu saab ta telekaga sõbraks teha, USB pesa ja iPodi docki kaudu võivad sõbrad/tuttavad enda muusikat/videosid/pilte lihtsalt ja kiiresti näidata.
Pildikastiks võtaksin Panasonic TX-P50V20B Plasma TV. Eelkõige sellepärast, et oleks valutum ta juba eesoleva keskusega suhtlema panna (ühe firma tooted peaksid loogiliselt võttes probleemideta ühilduma).  Tegu ise 50" diagonaaliga NeoPDP Plasma teleriga. kindlaid eelistusi või eelnevaid kogemusi nimetatud firmaga eriliselt pole.
Mängida tahaks ka. Konsooliks võtaksin Playstation 3`e ja muudaksin ta meedia keskuseks. Eks asi läheb vaikselt ülepingutatuks, aga samas kui selline võimalus on olemas, siis miks jätta Playstation ainult mängimiseks :).
Koht, kuhu kogu vajalik kraam ära mahutada võiks olla stiilse välimusega, et ei peaks teda kusagile tagaaeda maha matma. Näiteks LaCie 5big Network 2. Võtaksin siis juba 10TB mahutavusega. Mida rohkem, seda parem. Ruumi tal siis viie ketta jaoks, lisaks veel 2xUSB 2.0 ja 2xeSATA. Turvalisuse poole pealt võimaldab kasutada RAIDe (ka 5 ja 6) ning omab ka hotswap võimalust. Seega ruumi on, laiendamisvõimalusi on, turvalisust on, välimust ka on.
Mugav oleks ka see, kui oleks kusagil printer, mis ei vaja juhet. Selleks sobiks Epson Stylus Photo TX820FWD printer. Omab siis puutetundlikku ekraani, Wi-Fi, igasuguseid erinevaid printimisvõimalusi (CD/DVD plaatidele, automaatselt kahelepoole lehele jms.).

Niisiis. Peaks kõik olema. Eks suuremalt jaolt sai suuresti ülepingutatud, kui vaja saaks ka ilma selle mandita ja kusagil muldonnis hakkama, aga tore oli priiskavalt mõelda :). Kõik asjad peaksid olema DLNA sertifikatsiooniga ja seega üksteisega ilusti ühtima.
http://intelligentnearvutikasutus.blogspot.com/2010/12/11-multimeedium-kodus.html

0 comments:

Post a comment