IFI7209.DT Haridustehnoloogia ja õppimisteadused - kevad 2018

Digiõppevara autorvahendid

21.05.2018 11:50 by Kristel Kriisa

Link ülesandele asub siin.


Kuna olen koolist ja õpetamisest eemal olnud juba päris mitu aastat, pole ma viimasel ajal digiõppevara väga loonud. Küll aga olen veidi kursis sellega, kuidas EIS-is testide koostamine käib ja ka olen veidi nuusutanud TAO-d.


H5P-ga tegin veidi tutvust eelmisel sügisel ja esmamulje oli väga hea. Kuna mul polnud sügisel väga aega süveneda, polnud mul siiski väga head ülevaadet sellest, mida H5P kõik teha võimaldab. Näidismaterjalid, mida kodulehel rohkelt leidub, tundusid aga head. Mingil hetkel kevadel üritasin H5P-s hakata mingeid materjale koostama ja pettusin veidi, sest ma ei saanud kohe esimese hooga pihta, kuidas see materjalide koostamine ja eksportimine käib.


Nüüd koostasin materjalid Digitalgute portaalis ja see käis küll väga lihtsalt. Pean tunnistama, et olen vägagi meeldivalt üllatunud. Kõik käis võrdlemisi intuitiivselt ja lihtsalt. Ilmselt oli põhjus selles, et otsustasin kohe alguses, et koostan esitluse, kuhu lisan linke õppematerjalidele, video ja lühikesed enesekontrollitestid. Nii saab kombineerida mitmeid erinevaid ülesandeid. Teiste blogidest lugesin, et mitmel juhul poldud H5P puhul rahul sellega, et koostada saab ainult pisikesi eraldiseisvaid õpiobjekte. Esituse koostamise puhul saab sellest murest päris kavalalt mööda hiilida. Ka pean tunnistama, et päris alguses unustasin küll midagi salvestamata, sest Drive’i dokumentidega töötades olen harjunud, et kõik salvestatakse automaatselt, aga see polnud väga suur probleem ja pidin ainult väikese osa uuesti tegema.


EIS-i ja TAO-ga võrreldes on H5P kasutajaliides ikka väga mugav, loogiline ja arusaadav. EIS-is testi koostades tuleb pidevalt kasutada kõikvõimalikke trikke, et programmi üle kavaldada ja et tulemus lõpuks enam-vähem söödav saaks. TAO loogikale on ka alguses päris keeruline pihta saada. H5P on üsna loogiline. Küll veidi monotoonne, aga näiteks EIS-iga võrreldes ikka üsnagi meeldiv walk in the park.


Väga kurb oli näha, et võõrkeelte õppimiseks Digitalgutes digivara ei leidu. Tean tagamaid, miks see nii on, aga kurvaks tegi see ikkagi. Läksin siis lihtsama vastupanu teed ja koostasin materjalid William Shakespeare’i kohta ning väidan, et tegemist on ajaloo valdkonna materjaliga, millesse on lõimitud inglise keelt ja kirjandust. Ainetevaheline lõiming on ju praegu väga oluline teema </div><div id=https://kristelopib.wordpress.com/2018/05/21/digioppevara-autorvahendid/

0 comments:

Post a comment