IFI7209.DT Haridustehnoloogia ja õppimisteadused - kevad 2018

Kognitiivne õppimine

15.04.2018 1:09 by Sille Paas

Tänases tunnis tutvustas Kai Pata meile väga paljusid kognitiivse psühholoogia ja õpetamise teooriaid. Kai ütles meile, et eksperdid, kes on loonud endale paremaid mõistete seosed, oskavadki seepärast paremini infot hallata. Nii et tuleb ka selle teema arusaadavaks tegemisel teha mõistekaart.


Mis teeb digiõpiku huvitavaks?

Uutmoodi õppimine. Tähtis on teada, et kuidas esitada informatsiooni ja kasutada ka ristmeedia ja transmeedia lahendusi. Erinevaid interaktsioone juurde tuua. Linkimine on väga oluline teema. Avatus materjali juurde lisamisele nii õpetajal ja õpilasel, et saaks teha kommentaare ja märkmeid, mida edasi jagada. E-kooli, stuudiumi ja digiõpikute sisutamisel teha õpianalüütikat ja väga kergesti tagasisidestada. Digiõpiku formaat valmib õppimisprotsessi lõpuks. See on nagu kondikava, mille ümber saab erinevate õpetajate asju kombineerida. koguaeg jälgida, mida õpilased ja õpetajad teevad ja koondada erinevaid teemasid. Digiõpiku platform on ühelt poolt nagu selgroog ja teisel poolel toimub ühisloome edasi, mida saab ka koguaeg kasutada.


Infot tuleks esitada korraga nii verbaalsel kui ka visuaalsel kujul, et info oleks omavahel füüsiliselt integreeritud. Esitlusviis on vajalik, et infot jada ja asjadest hakata teistmoodi mõtlema. Ka mälu töötamisele tuleb tähelepanu pöörata. Inimeste seesmised esitlusviisid on olulised, et üldse teemast mõelda. Kuidas inimesed teksti loevad? Inimene ise selekteerib, mis on oluline ja ebaoluline. Inimene võib visualiseerida. Sõnad on võimalik pildiks muuta. Abstraktset siduda reaalse eluga.  “Inimesed õpivad paremini, kui infot esitatakse pigem visuaalselt ja audiona kui visuaalselt ja tekstina. Samuti on õppimine efektiivsem kui tekst esitatakse jutustavas stiilis ning inimese poolt esitatuna (mitte masinkõne). Animatsioonidelt õppimine pole tingimata efektiivsem kui staatilistelt piltidelt õppimine.”


 

https://sillle.wordpress.com/2018/04/14/kognitiivne-oppimine/

0 comments:

Post a comment