IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

II teema: Õpihaldussüsteemid ja sotsiaalse meedia vahendid

30.11.2015 19:58 by Kaidi K

Uurisin seda teemat nii ja naa pidi. Raske oli kohe algul kuskil alustada. Alguses ma jäin kinni sotsiaalmeedia vahenditesse. Peast jooksid läbi facebook, twitter, instagram, snapchat jm. Olukorras kus ma ise olen ma väga vilets sotsiaalmeedia “tarbija”mu mõte kaugemale ei jõudnud. Facebook küll on, kuid postitusi sinna teen harva. Veel hullem on olukord teistega, kus ma kunagi üritasin ennast kasutajaks teha aga see piirdus konto avamisega.   Õpihaldussüsteemidega ma ka väga kusrsis ei olnud. Vähemalt mitte enne seda, kui läbisin kursuse õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud. Nüüd on olemas vähemalt väike ülevaade pakutavatest ning oskan juba natuke ka plusse ja miinuseid välja tuua.


Meie koolis on Stuudium. Seal pakutavas Teras on hõlpsasti võimalik valitud isikutega materjale vahetada, kommentaare kirjutada kui ka vestelda. Kelle konkreetsega sa soovid nt materjale jagada, saad sa ise valida.  Kuigi Stuudiumis on kõik lihtne ja arusaadav siis hetkel on mul selle kasutamine soiku jäänud. Põhjuseks võib olla Google Drive võimalused ja lihtsus. Kuna meie kooli õplastel on kõigil gmail olemas siis selle kaudu on väga lihtne ja mugav erinevaid asju jagada.  Näiteks Google Docsis on mul hea vaadata, et kuidas õpilased töötavad. Kirjutada neile kommntaare või vestelda otse. Samuti annab see võimaluse näha, et mis  kell ja kui palju on töö peale aega kulutatud. See eriti hea grupitööde puhul.  Lisaks on Drivega võimalilk ühendada mitmeid erinevaid põnevaid rakendusi. Alates lihtsamatest pildi- ja helitöötlustest, mõistekaartidest animatsioonini välja. Kuna ma õpetan põhiliselt 2 klassi lapsi siis on hea, kui asi on neile tuttav ning nad teavad juba kust asju leida.  See hoiab kõvasti aega kokku ning seepärast jääb ka rohkem aega põnevate tegevuste jaoks.


Ehk siis kokkuvõttes võin öelda, et hetkel ei tea ma küll midagi Googel Drivest mugavamat. Õpilased võtsid ka selle kiiresti omaks. Ja mis saab mulle, kui õpetajale olla meeldivam, kui see, et ma näen lapsi suure rõõmuga aktiivselt tegutsemas.


https://kaidikl.wordpress.com/2015/11/30/ii-teema-opihaldussusteemid-ja-sotsiaalse-meedia-vahendid/

0 comments:

Post a comment