IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Virtuaalsed õpikeskkonnad ja õpihaldussüsteemid – kodutöö 1

14.09.2015 6:31 by Kadi K

 


Link esimese teema ülesannetele.


Minu varasemad kokkupuuted on olnud õppijana Moodle, Coursera, HP Life, Udemy, Canvas (viimaselajal).


Katsetamiseks valisin Eliademy ja seda õppija rollis. Kuna minu jaoks on oluline kasutajakesksus, siis keskkonnas, kuhu soovin kursust üldse luua, peab olema mulle sobilik ka ise õppija rollis olles.


Tasuta kursuseid on palju, seega valikut peaks olema kõigile. Mina isiklikult tahan kindlasti kõigepeal läbida keskkonnas tasuta kursuse, et näha, kas ja kuidas antud keskkond mulle üldse sobib, ennem kui mõtlen tasulise kursuse läbimisele (kuigi üldiselt tasuta kursuseid on küll ja veel ning siiamaani pole vajadust olnud tasulise järgi).


Mulle meeldib, et on võimalik valida kursuseid kategooriate järgi. Kuna seal on kursuseid paljudes erinevates keeltes lisaksin juurde võimaluse kategooriaga koos valida lisaks ka veel keel. Kursuse valikuteloetelu kuvades võiks olla juurdemärgitud, mis keeles antud kursus on. Ka peaks olema koheselt nähtav, kas kursus on vaid kutsega või juba suletud. Kui neid pole, siis see raskendab sobiva kursuse leidmist.


Kui tavaliselt olen hädas, kuna leian väga palju kursuseid, kus soovin osaleda ning ei suuda valikut teha, siis antud keskkonnas ma ei suutnud lõpuks leida ühtegi kursust, mis mulle huvi pakub, mis on inglise keeles ning mis on avatud kasutamiseks. Otsimine venis pikale ning lõpuks loobusin ja valisin lihtsalt ühe kursuse.


Iga loengu/osa lõpus võiks olla mõni test või praktiline ülesanne katsetamaks, kas ja kui palju oled eelnevast aru saanud.  Mulle meeldib jälgida ja näha, palju kursusest on läbitud ja palju veel ees. Antud keskkonnas esimese hooga kursuse juures tundus mulle, et see koht on, kuid millegipärast jäi see koguaeg 0% peale.


Ühe loengu video on üks tund, mis on korraga vaatamiseks palju. Ühe loengu sees võiks jagada videoloengu osa tükkideks, põimides teoreetilist teksti videode vahele.


Arusaamatuks jäi, kuidas viiakse eksamit läbi, leidsin vaid pdf faili exami ülesannete kirjeldusega, kuid kuidas ma eksamit sooritada saan?


Antud keskkonnas kursuse läbimine on minu jaoks igav ning võimalusel valin muud keskkonnad (nt mõne, mida olen eelnevalt kasutanud). Kursus pole minu jaoks piisavalt interaktiivne ka kaasakiskuv ning vahelduvate võimalustega (kui peaksin üldse jõudma huvipakkuva kursuse leidmiseni). Enese proovilepanekuks ning õpitu katsetamiseks on ainult eksam (kuigi selle sooritamisvõimalus on ka mu jaoks küsimärgiga) ning tagasiside kohta ei suutnud ma midagi leida.


Kokkuvõttes, kui pean ise looma kursuse, siis Eliademy ei ole mu valikute hulgas. Ning ka õppija rollis valin teised õpikeskkonnad.


 


Kasutatud kirjandus:  • Väljataga, T., Pata, K., & Priidik, E. (2009). Õpikeskkonna kujundamine haridustehnoloogiliste vahenditega. K. Pata, & M. Laanpere (toim), Tiigriõpe: Haridustehnoloogia käsiraamat (lk 11–14). Tallinn: TLÜ informaatika instituut.


 


https://kadikerner.wordpress.com/2015/09/14/virtuaalsed-opikeskkonnad-ja-opihaldussusteemid-kodutoo-1/

0 comments:

Post a comment