IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Tehnoloogiad ja standardiseerimine

31.10.2015 2:29 by Pirje J


Mu päris-tööl on väga kiired ajad. Samuti jääb värskelt seljataha sügisene õppesessioon ja mitmed tähtajad. Aga ikka ei taha ma alla vanduda ja postitan parem hiljem kui üldse mitte. Ja väga pragmaatiliselt. Võibolla ka veidi vinguvalt.


Feedly app ei saada mulle telefoni ühtegi notificationit uute postituste kohta. Olen kogu appi läbi surfanud kuid õiget nuppu ei ole leidnud.


Moodle app ei saada samuti ühtegi notificationit ja lisaks logib mu sealt mingi hetk enamasti ka välja. Seadistust ei ole leidnud. Help?


Doodle on ka lõbus ja lihtne tööriist. Kuid tema asemel olen kasutanud SurveyMonkey’d (hellitavalt Surrvei Monkkei)  ja see app saadab küll notificatione’id korralikult. Ja vastab muidu ka mu küsitlusega seotud ootustele. Ja on väga lihtne kasutada ka võhikul. Unustasin küll paroli ära… ja akadeemilise kirutamise ja infootsingu tunni mini-uurimuse info on kõik seal.. Aga muidu arvan ma, et meie akadeemilise kirjutamise infootsingu ja õpikeskkondade kursused lõimuvad nii toredasti omavahel. Näiteks Mendeley abil olen leidnud ja hallanud palju põnevat teadusmaterjali oma teiste ainete kodutööde tarvis.  Temal on samuti app mobiilsete seadmete jaoks olemas. Õpi kus parasjagu aega on.


Aa ühel muul peaaegu haakuval põneval teemal ka siia lõppu!


Puutusin nimelt täna tööalaselt kokku ühe jaemüüki tuleva targa kodu paketiga (Fibaro), mis sisaldab erinevaid andureid kodu seisukorra jälgimiseks ja juhtimiseks ning mille abil on võimalik kodu tegema panna erinevaid asju alustades tulede põlema panemisest ja lõpetades veeuputuse häirega.  Võlu ja eripära on selles, et saab kasutada seal kus ei ole sisseehitatud jälgimisvalmidust loodud.  Kõike seda saab juhtda appi abil ning võimalusel saab ühendada sinna ka ridamisi juba olemaslevaid seadmeid. Pidin tunnistama, et nende erinevate anduritega askeldades õppisin 3x rohkem kui kogu oma üldhariduskooliaegsete füüsika tundide jooksul kokku. Ehk kulub see info mõnele teist ära õppevahendite valimisel.


Link ülesandele https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/20/neljas-teema-tehnoloogiad-ja-standardiseerimine-3/


https://pirjejyrgens.wordpress.com/2015/10/31/72/

1 comments:

Hans Põldoja to Pirje J

05.11.2015 14:43

Feedly tõesti ei toeta iOS teateid. Uute blogipostituste kohta iOS teadete saamiseks on võimalik teha IFTTT keskkonnas vastava blogi kohta retsept ning siis IFTTT äpp telefonis annab uue blogiposti korral teate.


Keegi on ka terve Feedly kohta näidisretsepti teinud:

https://ifttt.com/recipes/174728-feedly-ios-push-notification


LikeLiked by 1 person

Post a comment