IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Neljas teema: tehnoloogiad ja standardiseerimine

30.10.2015 22:42 by Angela M

http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/view_post/71511/29708710

Neljandas teemas käsitleme õpikeskkondadega seotud standardite ja tehnoloogiatega ning nendel põhinevate tarkvararakendustega.

https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/20/neljas-teema-tehnoloogiad-ja-standardiseerimine-3/


Katsetatud vahenditeks olid Feedly, Twitter ja Netvibe keskkonnad.

Feedly  keskkonna puhul on tegemist Google’i poolt ühe populaarsema RRS vookoguga. RSS tehnoloogiat kasutatakse veebilehe uuenduste edastamiseks näiteks ajaveebi või uudisteportaali jälgimiseks.Feedly konto keskkonnaga tutvumisel jälgisin meile koostatud videojuhist


Katsetasin Feedlys ajaveebide tellimist ja lugemist meie videojuhise järgi.

1) Sisselogimiseks kasutasin oma google kasutajatunnust

2) Lisasin Feedly-sse meie  kursuse blogi aadressi kus olid nähtavad RRS vood ja OPML lehelt meie kursusel osalejate blogiaadessid.

Järeldus:  Feedly on üks vajalik keskkond ajaveebi või uudisteportaali jälgimiseks, mida on mugav kasutada. Kasutan Feedly keskkonda ka edaspidi. Hetkel näeb minu kasutuskeskkond välja siis selline.


Screenshot 2015-10-30 10.02.22


Twitteri kaudu tuli jagada mingit õpikeskkondade teemaga seonduvat vahendit, blogipostitust, artiklit vms kasutades märksõna #opikeskkonnad. Twitteri kaudu jagasin Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi vahendusel õpikeskkondadega seonduvat infot. http://www.eays.edu.ee/aja/index.php/keskkonnad


Esmalt tegin Twitterisse konto, sest varem ei olnud seda ning seejärel tutvusin Twitteriga, kuidas see jagamine ja säutsude tegemine toimub. Seega sai Twitterisse konto loodud ja esimene jagamine tehtud.


Screenshot 2015-10-30 13.58.44


Netvibes-showcases-thumbnailNetvibe on tasuta veebileht, mille abil saab personaalsesse keskkonda koondada kõik huvitava, mis veebis leidub: erinevad veebilehed, ajalehed, videod, pildid, ajaveebid, e-posti, otsingumootorid, aga ka kalendri, ilmateate, mängud jpm. Sarnane Feedly-ga.


Netvibesi abil saab: igast arvutist ja mobiilist kiiresti kätte vajaliku info, – ühest kohast toimetada ja uuendada oma Facebooki ja Twitteri kontosid, – luua kas privaatseid või avalikke veebilehti, – jälgida veebis oma lemmikteemasid, – kasutada erinevaid vidinaid (üle 180 000 võimaluse), – jagada oma veebilehel olevat infot sõpradega jne. Netvibesi kasutusvaldkond võib ulatuda isiklikust veebilehest õpikeskkonnani, samuti võib ka Netvibesi  kasutada kooliraamatukogus.


Õpikeskkondadega seotud õpitehnoloogia standardid


Õpitehnoloogia standardite eesmärgiks on tagada  õppekeskkondade kindel kujul infot vahetamisel. Õpitehnoloogia standardid on seotud digitaalsete õppematerjalide koostamise, levitamise ja esitamisega. Õpitehnoloogia standardid eristatakse omakorda standardid ja spetsifikatsioonid.


SCORM on üheks  tuntumaks õpihaldussüsteemi toetavatest vahenditest.  SCORM võimaldab formaati toetavate autorvahendite abil tehtud õppematerjale sisupaketina õppehaldussüsteemi laadida, seal lahti pakkida ning kindlas järjekorras õppijatele esitada.


https://angelawordp.wordpress.com/2015/10/30/neljas-teema-tehnoloogiad-ja-standardiseerimine/

0 comments:

Post a comment