IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

1:1 arvutikasutus

30.10.2015 14:32 by Eno P

Minu kasutatavate digivahendite esireas on ikka veel vana hea PC.  Telefonis kasutan peamiselt Google rakendusi (gmail, Google Calendar jne) Vajadusepõhiselt ka näiteks QR koodi lugejat jms.


Aegajalt olen laenanud tütrelt Android telefoni ja katsetanud neid rakendusi, mis on saadaval Androidile. Mul endal on telefon Windos Phone opsüsteemiga ja seega suht äppidevaene. Igapäevaselt kasutan mKooli rakendust.


Digivahendid minu töös.

Olen Doodle abil organiseerinud kohtumisi õpetajatega.

fototöötluseks kasutan Gimp’i. Programmeerimise õpetamisel Scratch’i ja AppInventorit. Õpilaste failide kokku kogumiseks kasutan Ubuntu One rakendust, mis on sünkroniseeritud minu koduarvutiga. Ubuntu One on olemas nii Linuxile kui ka Windowsile (mida ma vaheldumisi kasutan).


Tähelepanekud kolleegide digivahendite kasutamisest:

Puutun kokku enamasti loodusainete ja kunstiõpetuse õpetajatega. Näiteks loodusõpetuse tunnis tutvusid 5klassi õpilased Kalamängu abil Eesti kaladega ja kunstiõpetuses joonistasid neid. Valminud kaladest tegime animatsiooni kasutades tavaarvuteid ja AnimatorDV Simple programmi.

Suuremates klassides (8 ja 9 kl) kasutavad õpilased iPadi rakendust Anatomy 4D, et uurida inimese sisemust. Kasutust leiavad ka sellised programmid nagu Talvine linnuaabits, Eesti kahepaiksed, Kes käis?, Eesti eFloora IIPopplet Lite (mõistekaardid) jne.


Matemaatikaõpetajad kasutavad näiteks selliseid (iOS) äppe nagu Times Table Trainer, Gargo-Bot, Fraction Drills, GeoGebra jne


Küsitluste, testide ja vastamismängude läbiviimiseks kasutatakse tuntud rakendusi nagu Kahoot, Quizlet, Plickers jne. iPadides tehtud töid kuvatakse klassis ekraanidele AirPlay abil.


Lihtne  vahend matemaatika ülesannete kontrollimiseks (või vastuse saamiseks) on PhotoMath. Rakendus on saadaval  Androidile, iOS platvormile ja ka Windows Phone’le. Programmi kodulehel ei ole viimast kirjas, aga Windowsi poes on äpp  olemas ja allalaetav. Kui varem lubasid matemaatikaõpetajad mobiile kasutada kalkulaatoritena, siis nüüd ei ole enam kindel mida õpilane tegelikult telefonis teeb … Äkki on kasutusel hoopis mõni “nutikas abiline” kes vajaliku õpilase eest ära teeb. Elu nagu muinasjutus … irw.


Link ülesandele: https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/02/kolmas-teema-11-arvutikasutus/


https://enopihla.wordpress.com/2015/10/30/11-arvutikasutus/

0 comments:

Post a comment