IFI7052.DT Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud

Tehnoloogiad ja standardiseerimine

27.10.2015 11:22 by Airit V

Neljas ülesanne on eelnevatest ülesannetest praktilisem ja põnevam.


Tutvusin õppematerjalidega ja seejärel alustasin vookogujaga. Vaatasin videot ja hakkasin Feedly kasutajaks. Tellisin endale kursusekaaslaste ajaveebid ja lisaks ka kursusematerjalide ajaveebid. Lisasin veel mõned haridusega seotud lingid. Feedly kasutamine lihtsustab kursusekaaslaste blogide kommenteerimist oluliselt ja antud rakendust kasutan kindlasti aktiivselt ka edaspidi. Kui koolis õpilased samuti blogisid pidama hakkavad, saavad nad samuti jälgida klassikaaslaste edusamme.


Katsetasin ka Netvibes-i,  kuhu sai koondada ilmateate, uudised, suhtluse, postkasti, kaardi jne,  aga põhjalikum katsetamine jääb edaspidiseks.


Twitteri kasutaja ma siiani polnud.  Lõin endale kasutajakonto, valisin endale mõned huvipakkuvad teemad. Ma ei olnud kasutaja olnud kauem kui pool tundi, kui mul oli Twitteris juba 1 jälgija ja järgmisel päeval oli neid juba 2, mina polnud veel ikka ühtegi postistust teinud. Postitasin ka ühe säutsu, aga Twitteri kasutamise headuses pole veel kindel. Kuna Twitter on selle aasta e- õppevahendite edetabelis 1. kohal, siis on paljud õpetajad Twitterile õppetöös põnevat rakendust leidnud. Üks võimalus võib olla õuesõppe puhul vastuste saatmine Twitteri kaudu.


IFTTT oli põnev katsetamine.


Lisasin mitu retsepti: 1) kui olen kaotanud telefoni, saadan kirja ja telefon heliseb


2) telefon on öösel hääletu ja hommikul enam mitte – ja see tõesti toimib!


Püüdsin panna ka Gmailis oluliseks märgitud kirjad endale Evernote-i saata, aga see ei õnnestunud esimese korraga.


IFTTT puhul on kindlasti võimalik leida selliseid retsepte, mida saab ka õppetöös kasutada.


Katsetasin ka ühisjärjehoidjat Delicious. Lisasin sinna mitu matemaatikaõpetajate ajaveebi aadressi ja sain lõpuks sarnaste märksõnadega veebilehtede aadressid, mida oma töös kasutada.


Tegin endale Evernote-i kasutaja.  Saan aru, et samad märkmed ilmuvad nii minu telefoni kui ka arvutisse. Võimalik on teha fotosid ja neile kirjeid lisada. Kuna õpilased on aktiivsed nutitelefoni kasutajad, siis saavad nad õuesõppe korral lisada vajalikke märkmeid, teha fotosid ja lisada ka sinna teksti ja hiljem neid salvestisi kasutada.


Pocket-ist olen puudust tundnud. Tihti on põnevaid artikleid, mida tahaks hiljem uuesti vaadata, aga lihtsalt ei leia neid enam kerge vaevaga üles. Pocket võimaldab huvipakkuvad internetileheküljed enda jaoks salvestada. Väga mugav on Pocket lisada Chrome seadetest laiendusena. Kui õpilastele on antud ülesanne leida materjali mingi teema kohta, siis saavad nad esialgu materjalid koguda ja salvestada Pocketisse, et hiljem seda rühmas analüüsida.


WordPressi kasutamine on minu jaoks muutunud juba mõnevõrra mõistetavamaks. Ajaveebi kasutusvõimalus õppetöös on väga lai: näiteks on võimalik esitada nii loetud raamatute kokkuvõtteid või pidada oma treeningpäevikut.


Koolielust olen õppematerjale vaadanud juba mitu aastat. Koolielu on arenenud aina paremaks keskkonnaks õpetajate jaoks. Väga tore, et sellelt lehelt saab nüüd lisaks õppematerjalidele ja koolitustele leida ka põnevaid töövahendeid.


Skype– i kasutasin varem, nüüd kasutan  Viberit või Whatsappi, see on pigem minu sõprade eelistus.


Google Hangouts on samuti väga mugav kasutamiseks. Õppetöös on õpilastel väga mugav valida omavaheliseks suhtlemiseks neile sobiv rakendus.


Doodlega on väga lihtne kokku leppida sobivat koosolekuaega õpetajatel või ka lastevanemate koosolekut. Õppetöös on võimalik õpilastega kokku leppida kontrolltööde aega (kuigi seda saab teha ka tunnis suuliselt) või ka ühisürituste aega.


Kõik sellised rakendused, kuhu sai sisse logida Google või Facebooki kontoga olid väga mugavad kasutada. Osade rakenduste jaoks oli vaja ka eraldi kasutajaks registreeruda. Olen oma Google kontoga väga mitme rakenduse kasutajaks registreerunud ja pidin üle vaatama oma konto turvasätted, sest sain sellise teate:Tere Airit
Keegi just kasutas teie parooli ja proovis teie Google’i kontole sisse logida.

Üksikasjad: esmaspäev, 26. oktoober 2015 18.38 (Kesk-Euroopa standardaeg)  Prantsusmaa*

https://vairit.wordpress.com/2015/10/27/tehnoloogiad-ja-standardiseerimine/

0 comments:

Post a comment